Menu

24-letni Polak podejrzany o uprowadzenie studentki z Hull

24-letni Polak podejrzany o uprowadzenie studentki z Hull
21-letnia Libby Squire zaginęła w nocy z 31 stycznia na 1 lutego. (Fot. Humberside Police)
Brytyjska policja zatrzymała w środę Pawła R. Mężczyzna może mieć związek z tajemniczym zaginięciem 21-letniej studentki Libby Squire - informuje Telegraph.co.uk.
Reklama

Libby Squire zaginęła w nocy z 31 stycznia na 1 lutego w Hull na wschodzie Anglii. Studentce odmówiono wejścia do klubu, więc dziewczyna postanowiła wziąć taksówkę.

Około godziny 23:29 młoda kobieta wysiadła w okolicy swojego domu przy Wellesley Avenue. Dziesięć minut później kamery monitoringu uchwyciły moment, gdy siedziała na ławce przy Beverley Road. Od tamtej pory ślad po niej zaginął.

Policja przeszukiwała staw w pobliżu domu 21-latki. (Fot. Getty Images)

Według świadków, miała rozmawiać z kierowcą przejeżdżającego samochodu. Jeden z sąsiadów twierdzi, że usłyszał tej nocy przeraźliwy krzyk. 

W związku ze sprawą w środę zatrzymano 24-letniego Pawła R., który mieszka niedaleko miejsca, gdzie po raz ostatni widziano Libby. Mężczyzna pasjonuje się sztukami walki i pracuje jako rzeźnik w Malton. Jest żonaty i ma dwójkę dzieci, a na Wyspach mieszka od 2014 r.

"Policja zapukała do moich drzwi i poprosiła o dostęp do ogrodu z tyłu domu. Wiedziałem, że chodzi o mieszkają obok parę, ale nawet nie przeszło mi przez myśl, że może mieć to jakikolwiek związek z zaginioną dziewczyną" - relacjonował John Garrity, sąsiad polskiej rodziny.

Poszukiwania 21-latki wciąż trwają. "Poinformowaliśmy rodziców Libby o aresztowaniu mężczyzny. Wspieramy ich w tym trudnym czasie" - przekazał rzecznik Humberside Police.

Paweł R. przebywa w areszcie. Jest przesłuchiwany i współpracuje z policją. 

Policja skonfiskowała należący do niego samochód. Auto zbadają eksperci.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   8 lutego, 16:58

   Czylk nic nie wiadomo ale Polaka aresztowali?

  • Czytelnik anonimowy
   9 lutego, 16:24

   No policja ci nic nie powie. Ale pewnie cos na niego maja.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.10.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.295 złUSD 3.895 złCHF 3.900 zł

  Sport


  Reklama