Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

2/3 Brytyjczyków z wysokimi pensjami mieszka w Londynie i okolicach

2/3 Brytyjczyków z wysokimi pensjami mieszka w Londynie i okolicach
Ok. 205 tys. osób z Londynu i okolic zarabia ponad 150 tys. funtów rocznie. (Fot. Getty Images)
Prawie dwie trzecie najlepiej zarabiających osób w Wielkiej Brytanii mieszka w Londynie lub w okolicy. To tylko pokazuje rosnącą przepaść między brytyjską stolicą a resztą kraju - zauważa 'The Guardian'.
Reklama

Według najnowszych danych HM Revenue & Customs, około 205 tys. osób mieszkających w Londynie lub na południowym wschodzie kraju zarabia ponad 150 tys. funtów rocznie.

Liczba wysoko opłacanych pracowników w brytyjskiej stolicy i okolicach odpowiada 64 proc. wszystkich 321 tys. osób, które otrzymały w ub. roku ponad 150 tys. funtów wynagrodzenia.

Londyńskie dzielnice Kensington i Chelsea oraz City of Westminster są domem dla ponad 12 tys. osób, którym wypłacono takie pensje. Oznacza to, że około 8 proc. populacji Kensington i Chelsea, dzielnicy, w której znajduje się Grenfell Tower, należy do grupy o najwyższych zarobkach.

Tylko dwa miejsca poza Londynem i południowym wschodem kraju znalazły się na liście 25 regionów, gdzie żyje najwięcej osób z tak wysokimi zarobkami -  to Edynburg (16. lokata) i Cheshire East (17. miejsce)

Cheshire East obejmuje tak zwany "złoty trójkąt" zamożnych miast i wsi na południe od Manchesteru, w tym: Wilmslow, Mottram St Andrew i Alderley Edge. Swoje rezydencje mają tam m.in. David i Victoria Beckham oraz piłkarz reprezentacji Anglii - Rio Ferdinand.

Inne dane HMRC pokazały, że 31 tys. osób w Wielkiej Brytanii cieszyło się w zeszłym roku z zarobków wynoszących ponad 1 mln funtów.

 

  Komentarze


  • Ed
   20 marca, 11:45

   Noe dodali tego co lichwa ukrywa. Idziesz do hindusow z czekam na 1000 funtów dostajesz 950 na rękę i hrmc nigdy się o nim nie dowiaduje.
   Do tego nigeryjczycy wynikający płacenia VAT. I biznesmeni z bliskiego wschodu z bez nas fiskalnych w sklepach ..... koleś z Pakistanu ma na około Gladstone park około 20 domów wynajmowanych przez Włochów oszustów wszystko za gotówkę... lol

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2019
  GBP 4.782 złEUR 4.260 złUSD 3.799 złCHF 3.801 zł

  Sport


  Reklama