Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

2 tys. dzieci w UK objętych programem przeciwdziałania antyterrorystycznego

2 tys. dzieci w UK objętych programem przeciwdziałania antyterrorystycznego
Dzieci w wieku szkolnym zagrożone są indoktrynacją dżihadystów. (Fot. Thinkstock)
Dzieci w Wielkiej Brytanii są zagrożone indoktrynacją islamistów. Programem przeciwdziałania radykalizacji objętych jest ponad 2 tysiące dzieci - zarówno chłopców, jak i dziewczynek.
Reklama

Jeden z 9-letnich uczniów brytyjskiej szkoły podstawowej został skierowany na specjalny program ochronny po tym, jak stanął na środku klasy i obwieścił, iż wspiera tzw. Państwo Islamskie - podaje dziennik "The Telegraph".

Tylko w roku szkolnym 2015/2016 do rządowej bazy nieletnich zagrożonych działalnością islamistów trafiło 2 tysiące dzieci, w tym 500 dziewcząt. Co trzeci uczeń miał mniej niż 15 lat.

Specjaliści twierdzą, że już dzieci w wieku pięciu lat refereowane są do specjalistów po pomoc, gdyż członkowie ich rodzin mają powiązania z terrorystami. Niektórzy nawet wyjechali do Syrii i Iraku.

Programem rządowym ochrony uczniów objętych jest coraz więcej nieletnich, a nauczyciele w brytyjskich szkołach przechodzą specjalne kursy "wyłapywania" symptomów radykalizacji.

Eksperci podkreślają, że już dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym stanowią ważną grupę docelową organizacji terrorystycznych, mających na celu radykalizację islamską.

Kampania islamistów, nawołujących do stosowania przemocy wobec niewiernych, rozpoczyna się od najmłodszych lat. Indoktrynacja prowadzona jest niemal na każdym etapie edukacji - w przedszkolu, szkołach koranicznych, meczetach, a nawet w klubach sportowych i miejscach spotkań towarzyskich nastolatków.

Coraz wyraźniej widać, że problem radykalizacji społeczeństwa muzułmańskiego dotyczy nie tylko krajów, gdzie trwają konflikty na tle religijnym. Problem staje się coraz bardziej widoczny także w takich krajach jak Francja czy Wielka Brytania.

W Zjednoczonym Królestwie prowadzi się specjalne programy wyjaśniające, czym jest terroryzm lub informujące jak zachować się, kiedy zaistnieje niebezpieczna sytuacja z niego wynikająca.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Reklama