Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

18-letnia Polka zginęła w wypadku pod Derry

18-letnia Polka zginęła w wypadku pod Derry
Laura Szewc miała 18 lat. (Fot. Belfast Telegraph)
18-letnia polska uczennica zginęła w środę w wypadku samochodowym na granicy hrabstw Derry i Donegal. Auto, w którym podróżowała jako pasażerka, uderzyło w drzewo.
Reklama

Jako “niesamowitą dziewczynę ze świetnymi perspektywami” wspominają ofiarę wypadku znajomi, do których dotarł “The Irish Independent”.

Laura Szewc zginęła w wypadku, do którego doszło nieopodal Nixon's Corner przy Letterkenny Road, o 23:30 w środę.

18-letnia uczennica North West Regional College urodziła się w Polsce, a wychowała w Cornshell Fields (Derry). Nastolatka podróżowała na siedzeniu pasażera Vauxhalla Corsy, który uderzył w drzewo.

“Dwoje znajomych, którzy również jechali samochodem, trafiło z obrażeniami do szpitala. W wypadku nie brały udziału inne pojazdy. Policja zaapelowała o zgłaszanie się świadków zdarzenia” - przekazał dziennik.

Przyjaciółka Laury, Jenny Deane opowiedziała “Belfast Telegraph”, jak rodzina, znajomi i cała społeczność są zdruzgotani śmiercią młodej kobiety.

“Laura była niesamowitą dziewczyną. Była taka pełna życia i energii. To naprawdę straszne. Miała przed sobą świetlaną przyszłość. Pracowała i uczyła się, studiowała też język polski. Chciała zostać tłumaczką i podróżować. Jej mama jest załamana, nie może tego udźwignąć, poradzić sobie z tym” - skomentowała.

Jenny pojechała w czwartek na miejsce wypadku.

“Poszłam tam rano i złożyłam pod drzewem kwiaty dla Laury. Serce mi krwawiło, wszyscy jesteśmy załamani. Przez cały dzień piszą do mnie ludzie, o których nawet nie wiedziałam, że ją znali. Wszyscy ją kochali, była taka szczęśliwa. Nigdy nie widziałam jej w złym humorze. Kochała swoich przyjaciół, rodzinę i muzykę. Pomagała na lokalnej farmie, kochała zwierzęta. To takie smutne. Ludzie będą ją pamiętali jako duszę towarzystwa. Była taka zabawna i towarzyska” - dodaje Jenny.

Znajomi popularnej Polki wyrażali także żal z powodu jej śmierci w mediach społecznościowych.

“Nigdy nie wiadomo, co nas czeka. Byłaś jedna na milion. Nigdy cię nie zapomnę. Jestem załamana” - napisała jedna z koleżanek, a inna osoba dodała, że “Laura sprawiała, że ludzie się uśmiechali”.

Mark Durkan z Partii Socjaldemokratycznej podkreślił, że lokalni mieszkańcy “są w szoku”.

“To taka straszna tragedia. Mieszkańcy są zszokowani i zasmuceni śmiercią tej dziewczynki. Łączymy się w żalu z jej rodziną i przyjaciółmi. Ważne, by się wspierali w tej tragedii” - podsumował.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2019
  GBP 4.782 złEUR 4.260 złUSD 3.799 złCHF 3.801 zł

  Sport


  Reklama