Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

16 proc. Irlandczyków sprawdza komórkę ponad 100 razy dziennie

16 proc. Irlandczyków sprawdza komórkę ponad 100 razy dziennie
Mieszkańcy Zielonej Wyspy korzystają ze smartfonów zbyt często? (Fot. Thinkstock)
Przeciętny Irlandczyk korzysta ze smartfona 57 razy dziennie, a niemal co 3. podczas przechodzenia przez jezdnię - wynika z badania Deloitte. Niektórzy z ankietowanych przyznali, że sięgają po telefon ponad 100 razy na dzień.
Reklama

Opublikowane wczoraj badanie ujawniło, że 90% mieszkańców Irlandii w wieku 18-75 lat — czyli około 3 mln — posiada lub ma dostęp do smartfona. Jest to jeden z najwyższych odsetków w Europie.

Wyspiarze częściej także korzystają ze swoich urządzeń – przeciętnie 57 razy dziennie, podczas gdy średnia europejska wynosi 41. Ponadto 16% użytkowników przyznało, że robi to ponad 100 razy.

Połowa ankietowanych ma poczucie, że zbyt często sięga po komórkę. Choć 45% respondentów próbowało zapanować nad tym nawykiem, to tylko jednej czwartej się to udało. Aż 89% sprawdza urządzenie w towarzystwie, a 74% podczas wizyty w restauracji z rodziną i przyjaciółmi.

Ponadto 85% ankietowanych patrzy w ekran, idąc, a prawie jedna trzecia podczas przechodzenia przez ulicę. 44% włącza telefon w nocy – z czego 30% by sprawdzić czas, a 11% - media społecznościowe. Wśród 18-24-latków odsetek ten wynosi 60%.

Sprawdzenie telefonu jest aż dla 40% respondentów pierwszą poranną czynnością.

Do telefonów komórkowych przekonują się także coraz bardziej osoby starsze. W ciągu ostatniego roku odsetek użytkowników powyżej 65. roku życia wzrósł z 48% do 54%.

“Urządzenia mobilne są stosunkowo nowym dodatkiem do naszego życia społecznego. Stały się one ważną częścią naszych codziennych działań i interakcji. Z czasem ukształtują się nowe normy społeczne. Ciekawe będzie obserwowanie tworzenia się i rozprzestrzeniania zjawiska strachu przed brakiem telefonu – nomofobii. Spodziewamy się ponadto, że producenci będą wprowadzać coraz więcej funkcji kontrolnych zapobiegających niebezpiecznemu korzystaniu z urządzeń” - informuje Richard Howard, partner i szef działu technologii, mediów i telekomunikacji Deloitte.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama