Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"123456" i Liverpool FC. Najgorsze hasła Brytyjczyków

"123456" i Liverpool FC. Najgorsze hasła Brytyjczyków
Najgorszym hasłem dostępowym było "123456", które wystąpiło aż 23 miliony razy. (Fot. Getty Images)
Miliony ludzi w Wielkiej Brytanii używają łatwych do odgadnięcia haseł na tzw. wrażliwych kontach. Listę otwiera '123456', a wśród zespołów Premier League - 'Liverpool'.
Reklama

Analizę przeprowadziło brytyjskie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego (NCSC), które przeanalizowało publiczne bazy danych naruszonych kont, aby zobaczyć, jakich słów, fraz i ciągów używali ich właściciele - informuje BBC.

Najgorszym hasłem dostępowym było "123456", które wystąpiło aż 23 miliony razy. Drugi najpopularniejszy, a zarazem mało skuteczny ciąg cyfr, to "123456789". Na kolejnych pozycjach znalazły się: "qwerty" (pierwsze sześć liter w szeregu pod rzędem cyfr na klawiaturze - przy. red.), "password" i "1111111".

Najczęstszym imieniem używanym jako hasło dostępu do zhakowanych kont był Ashley, a następnie Michael, Daniel, Jessica i Charlie.

Jeśli chodzi o nazwy klubów piłkarskich Premier League, "mistrzem" był Liverpool, w wiceliderem - Chelsea. W przypadku zespołów muzycznych, jako hasło najczęściej wpisywano nazwę "Blink-182"

Kody tego rodzaju są łatwe do odgadnięcia przez niepowołane osoby, bo hakerzy zdają sobie sprawę z popularności, jaką cieszą się frazy związane z polityką, popkulturą i sportem wśród użytkowników cyfrowych usług. 

"Nikt nie powinien chronić poufnych danych za pomocą czegoś, co można odgadnąć, jak ich imię, lokalna drużyna piłkarska lub ulubiony zespół" - podkreśla w rozmowie z BBC Ian Levy, dyrektor techniczny NCSC.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.08.2019
  GBP 4.765 złEUR 4.366 złUSD 3.941 złCHF 4.023 zł

  Sport


  Reklama