12 punktów Gortata, Wizards pokonali Warriors

Marcin Gortat zostaje zdobył 12 pkt. dla swojej drużyny. (Fot. Getty Images)
Marcin Gortat zdobył 12 punktów i miał tyle samo zbiórek, a jego Washington Wizards w meczu koszykarskiej ligi NBA pokonali u siebie Golden State Warriors 112:108. 'Wojownicy' są najlepszą drużyną obecnych rozgrywek. Doznali w nich dopiero 10. porażki.

Mecz bardzo źle zaczął się dla Warriors. Już w drugiej minucie z powodu kontuzji kolana parkiet musiała opuścić jedna z największych gwiazd zespołu z Oakland - Kevin Durant.

Do jego urazu przyczynił się Gortat. Polski środkowy chwilę wcześniej, walcząc o zbiórkę, przewrócił Zazę Paczulię, a Gruzin upadając zahaczył o nogę Duranta. Dzisiaj 28-letni skrzydłowy przejdzie szczegółowe badania.

Wizards natomiast szybko złapali właściwy rytm i już w pierwszej kwarcie osiągnęli 19-punktowe prowadzenie. To jednak nie był koniec emocji. Finaliści poprzednich rozgrywek mozolnie odrabiali stratę, a cel osiągnęli pod koniec trzeciej części gry.

W czwartej rywalizacja toczyła się niemal kosz za kosz. Na 17 sekund przed ostatnią syreną, po dwóch trafionych rzutach wolnych przez Otto Portera, gospodarze wygrywali 110:108. Z dystansu odpowiedzieć próbował Stephen Curry, ale rozgrywający Warriors spudłował. Wygraną stołecznej drużyny przypieczętował, także rzutami wolnymi, Markieff Morris.

Wśród zwycięzców najlepszy był Bradley Beal - 25 punktów. Morris dołożył 22 pkt, a John Wall miał 12 pkt i 19 asyst.

Gortat natomiast na parkiecie przebywał 23 minuty i trafił pięć z ośmiu rzutów z gry oraz oba wolne. Po 12 punktów i zbiórek złożyło się na 33. w tym sezonie tzw. double-double. Jego dorobek uzupełnia asysta i blok. Miał również cztery straty i popełnił cztery faule.

W pokonanej ekipie prym wiódł Curry - 25 pkt.

"Czarodzieje" z bilansem 35 zwycięstw oraz 23 porażek zajmują trzecie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejne spotkanie rozegrają już w środę, kiedy na wyjeździe zmierzą się ze sklasyfikowanymi na czwartej pozycji Toronto Raptors (36-24).