Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

1 na 8 Brytyjczyków myślał o samobójstwie przez swój wygląd

1 na 8 Brytyjczyków myślał o samobójstwie przez swój wygląd
Respondentów w kompleksy wpędzały idealne zdjęcia w mediach społecznościowych. (Fot. Getty Images)
Miliony dorosłych mieszkańców Wielkiej Brytanii miały myśli samobójcze, bo nie były zadowolone ze swojego ciała - wynika z ankiety Mental Health Foundation, w której wzięło udział 4 505 respondentów.
Reklama

Zgodnie z sondażem, aż jedna na osiem osób w wieku 18 lat i więcej była tak przybita swoim wyglądem, że ​​myślała o odebraniu sobie życia.

​Z tego samego powodu co 10. kobieta ​​samookaleczyła się lub "celowo zraniła". Do zachowań autodestrukcyjnych przyznał się jeden na 25 mężczyzn - informuje "The  Guardian".

Co 5. respondent wyznał w ankiecie, że w kompleksy wpędzały go idealne zdjęcia w mediach społecznościowych. W przypadku osób w wieku 18-24 lat odsetek ten wzrastał do 50 proc.

Jednym z narzędzi, które promuje "pięknych ludzi" jest Instagram. (Fot. Getty Images)

Według ekspertów, ludzie starają się dopasowywać swój wygląd fizyczny do panujących powszechnie standardów, kreowanych przez Twitter czy Instagram.  "Pojawiają się tam miliardy zdjęć, odzwierciedlające społeczeństwo, które jest coraz bardziej konsumpcyjne, zorientowane na celebrytów i skupione na wyglądzie zewnętrznym" - zauważa w rozmowie z "The Guardian" szef Mental Health Foundation, Mark Rowland. 

"W mediach zawsze kreowano wizerunek ciała idealnego - tyle że teraz niepokojąca jest ilość i częstotliwość tych obrazów. Musimy zacząć kreować różne typy sylwetek i urody" - zaznacza ekspert.

Rowland apeluje do rządu, aby weryfikować reklamy związane z "branżami wysokiego ryzyka", takimi jak chirurgia kosmetyczna, moda i odchudzanie. "Taka lustracja może wyplenić zmanipulowane obrazy, zanim jeszcze ujrzą światło dzienne" - podsumował dyrektor Mental Health Foundation.

 

  Komentarze


  • Peters
   13 maja, 17:48

   Ja tam lubie pulchne kobiety. Moge je rozluznic. Ale niech sie zglaszaja normalne a nie potwory.

  • Obserator
   14 maja, 08:11

   ..... i w tej rozpaczy walą tłumnie do McDonalda i KFC.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama