Roger Federer through after rain delay

Roger Federer w doskonałej formie na US Open (Fot. Getty Images)
Former US Open champion Roger Federer came from behind to beat Marcel Granollers in four sets and reach the fourth round at Flushing Meadows.

33-letni Federer, zwycięzca 17 turniejów Wielkiego Szlema (obecnie występuje w 60. imprezie tego cyklu), przegrał tylko pierwszego seta w konfrontacji z zajmującym 42. miejsce w rankingu światowym Granollersem. W kolejnych spotkanie miało jednostronny przebieg.

Przy stanie 2:5 w inauguracyjnej partii gra została przerwana z powodu opadów. Po długim odpoczynku (przymusową przerwę mieli też m.in. Marcin Matkowski i Czeszka Kveta Peschke, którzy awansowali do ćwierćfinału miksta) Hiszpan zapewnił sobie zwycięstwo, lecz później dominował już Szwajcar.

W czwartej rundzie zawodów na Flushing Meadows przeciwnikiem Federera będzie kolejny Hiszpan Roberto Bautista Agut (17). Jeśli faworyt wygra, będzie to jego 70. zwycięstwo w Nowym Jorku; dotychczasowy bilans wynosi 69-9.

Do tej pory Szwajcar triumfował w US Open w latach 2004-2008.