Liga niemiecka: Drugie z rzędu zwycięstwo Borussii Dortmund

Drużyna z Dortmundu w świetnej formie. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Borussii Dortmund pokonali na własnym stadionie Mainz 4:2 w meczu 21. kolejki ekstraklasy Niemiec. Tym samym odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu w Bundeslidze. Poprzednio udało im się to na przełomie sierpnia i września.

Początek meczu nie zwiastował sukcesu gospodarzy. Już w pierwszej minucie prowadzenie Mainz dał Kolumbijczyk Elkin Soto.

Podopieczni trenera Juergena Kloppa przebudzili się po przerwie. Wyrównał Serb Neven Subotic, a następnie na listę strzelców wpisał się Marco Reus. Goście odpowiedzieli trafieniem Yunusa Mallego, ale ostatnie słowo należało do dortmundczyków. O ich zwycięstwie zadecydowały gole Gabończyka Pierre'a-Emericka Aubameyanga i Turka Nuriego Sahina.

Całe spotkanie w barwach Borussii rozegrał Łukasz Piszczek. Jakuba Błaszczykowskiego zabrakło z powodu choroby. Dzięki temu zwycięstwu ich drużyna awansowała na 14. miejsce w tabeli.

Lider Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego podejmie dzisiaj Hamburger SV.