Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Cadillac zaprezentuje swój pierwszy elektryczny model w klasie premium

Cadillac zaprezentuje swój pierwszy elektryczny model w klasie premium
Cadillac zaprezentował nwoy elektryczny samochód. (Fot. Getty Images)
Należąca do amerykańskiego koncernu General Motors marka Cadillac zaprezentowała swój pierwszy elektryczny model klasy premium. Ma on się stać konkurencją dla pojazdów Tesli.
Reklama

Do ogłoszenia doszło podczas przekazania inwestorom aktualnych informacji na temat firmy. Jest to pierwszy luksusowy elektryk w ofercie GM. Nowy model bazuje na platformie "BEV3", na którą składają się akumulator oraz inne części konstrukcyjne i mechaniczne. Producent nie ujawnił jednak szczegółów takich jak rodzaj nadwozia, data premiery czy miejsce, w którym będzie powstawać.

GM wcześniej skupiał się na produkcji nisko- i bezemisyjnych samochodów na rynek masowy - hybrydy typu plug-in Chevrolet Volt i napędzanego elektrycznie modelu Chevrolet Bolt. Koncern mimo większych wydatków na elektryfikację zapowiedział w 2018 r. zakończenie produkcji Volta oraz słabo sprzedającej się hybrydy plug-in Cadillac CT6.

Jeszcze w 2017 r. koncern informował, że do 2021 r. planuje zaprezentować elastyczną platformę i zaawansowany system baterii mający wesprzeć rozwój co najmniej 20 nowych modeli w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Platforma miałaby stanowić bazę dla pojazdów od kompaktowych crossoverów przez 7-osobowe SUV-y klasy premium do modeli dostawczych. W listopadzie 2018 r. GM zapowiedział podwojenie nakładów na programy dotyczące pojazdów elektrycznych i autonomicznych w ramach restrukturyzacji w ciągu następnych dwóch lat.

W tym tygodniu koncern poinformował, że w 2018 r. chińska sprzedaż samochodów marek należących do grupy wzrosła o 17,2 proc. do 200 tys. sztuk. Dyrektor generalna koncernu Mary Barra poinformowała, że GM planuje do 2026 r. sprzedawać na świecie milion egzemplarzy elektrycznych samochodów rocznie, w tym dużą część w samych Chinach. W 2017 r. powiedziała, że firma planuje do 2020 r. zaprezentować na rynku chińskim 10 nowych elektryków lub hybryd.

W 2018 r. producent samochodów wraz z partnerem SAIC Motor otworzył fabrykę baterii dla pojazdów elektrycznych.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.07.2019
GBP 4.722 złEUR 4.249 złUSD 3.800 złCHF 3.859 zł

Sport


Reklama