Menu

Złodziej był tak szybki, że podczas ucieczki... zgubił buty

Złodziej był tak szybki, że podczas ucieczki... zgubił buty
Złodziej gnał przed siebie, nie zważając na podążających za nim policjantów. (Fot. Getty Images)
Dwaj policjanci, będąc już po służbie, pomogli w Krakowie schwytać złodzieja. Ten uciekał tak szybko, że w okolicach Barbakanu zgubił buty.
Reklama

Kilka dni temu policjant wracając do domu po zakończonej służbie usłyszał krzyki. Gdy się odwrócił, zobaczył biegnącego mężczyznę, a za nim ochroniarza z centrum handlowego krzyczącego: "Złodzieju zatrzymaj się!".

Nie wahając się policjant ruszył na pomoc i pobiegł za mężczyzną. Kilkakrotnie podczas pościgu informował, że jest policjantem - mimo to złodziej nie reagował na wydawane polecenia i biegł tak szybko, że w okolicach Barbakanu zgubił buty. Pościg przeniósł się na krakowskie Planty, tam biegnącego policjanta zauważył jego szef, który również podążył za sprawcą.

Mężczyzna został zatrzymany. Jak podał rzecznik małopolskiej policji, był on bardzo agresywny, uspokoił się dopiero, gdy na ręce nałożono mu kajdanki. W tej samej chwili w miejscu zdarzenia pojawił się radiowóz Straży Miejskiej, który pomógł przetransportować bosego do komisariatu. Gdy policjanci wrócili po zgubione przez złodzieja podczas ucieczki obuwie, okazało się, że buty zniknęły.

Zatrzymany 35-latek z woj. śląskiego dokonał kradzieży w perfumerii, co zarejestrował monitoring. W torbie miał także kurtkę z metkami i klipsami zabezpieczającym oraz dowód osobisty i prawo jazdy innego mężczyzny. Usłyszał zarzuty kradzieży i zarzuty ukrywania dokumentów, za co grozi mu do pięciu lat więzienia.

 

Komentarze


Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.10.2019
GBP 4.970 złEUR 4.279 złUSD 3.841 złCHF 3.885 zł

Sport


Reklama