Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zdrowa żywność popularniejsza dzięki mediom społecznościowym?

Zdrowa żywność popularniejsza dzięki mediom społecznościowym?
Zdrowe odżywianie jest trendy, a wszystko dzięki mediom społecznościowym. (Fot. Thinkstock)
Ponad jedna trzecia Amerykanów stosuje się do zasad określonej diety lub sposobu odżywiania. Bycie na diecie stało się modne- szczególnie, jeśli doszukamy się w niej znamion wegetarianizmu i ogólnego trendu fit. Spora w tym zasługa mediów społecznościowych.
Reklama

"Media społecznościowe sprawiły, że Wielka Brytania jest zdrowsza" - tę, dość odważną, tezę wygłosił popularny, wegański szef kuchni, Gaz Oakley. Sam hasztag "fit" na Instagramie pojawił się ponad 114 mln razy, podobnie jak "zdrowa żywność" czy "vegan", które można liczyć w milionach.

Media społecznościowe stanowią kopalnię inspiracji, odpowiadają na trendy, ale również je kreują. Co w pewnym sensie potwierdza pogląd Oakley'a, że przyczyniły się one do mody na zdrowe jedzenie.

"Myślę, że obecnie dysponujemy ogromną wiedzą i informacjami na temat zdrowego odżywiania, a media społecznościowe bardzo pomogły temu trendowi. To świetna platforma do poszukiwania inspiracji" - przyznaje w rozmowie z "The Independent" Oakley.

On sam cieszy się dużym uznaniem wśród internautów i podkreśla, że media społecznościowe pozwoliły przełamać pewne tabu i odrzucić sugestie, że wegańskie jedzenie jest "nudne". Komu przyszłoby do głowy pieczenie brownie z buraka czy przygotowanie ciasta z cukinii? Czasem można nawet odnieść wrażenie, że im bardziej nieoczywiste przepisy, tym większą cieszą się popularnością.

Kucharz wskazuje również, że media społecznościowe wyostrzyły w nas zmysł smaku, albo wyrobiły odwagę kosztowania. W końcu te bardziej wymyślne i nietypowe dania prezentują się lepiej na zdjęciach.

Można przypuszczać, że to ogólnoświatowe zamiłowanie do zdrowego stylu życia będzie rosło w siłę, bo bycie fit jest po prostu "cool", na co wskazują najnowsze badania.

Warto zacząć dzień od zdrowego śniadania! (Fot. Thinkstock)

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.08.2018
GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

Sport


Reklama