Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zamieszkaj w posiadłości Claude'a Moneta!

Zamieszkaj w posiadłości Claude'a Moneta!
Słynny dom Moneta można wynająć w celach turystycznych. (Fot. Getty Images)
Weekendowy wypad może okazać się wyjątkowo malowniczy. Szczególnie, jeśli na ten czas wybierzemy nocleg w idyllicznym Blue House w Giverny we Francji, XIX-wiecznym domu należącym niegdyś do Claude'a Moneta.
Reklama

Dom znajduje się w Giverny, małej wiosce w regionie Normandii w północnej Francji, gdzie artysta mieszkał i pracował. Po gruntownej renowacji w 2016 r. dom z trzema sypialniami i trzema łazienkami jest dostępny dla turystów. Można wynająć całą posiadłość albo pojedyncze pokoje.

"Blue House znajduje się w sercu Giverny, miejscowości Claude'a Moneta. Ten dom należał do niego. Jest otoczony ogrodami o powierzchni 1500 m kw. i znajduje się zaledwie kilka minut od muzeów i restauracji" - można przeczytać na stronie Airbnb. Otoczenie domu przypomina wręcz bajkowe obrazy z dzieł artysty.

Claude Monet zamieszkał w Giverny od roku 1883, chciał się tam odizolować się od ludzi. Nowe miejsce zamieszkania bardzo pozytywnie wpłynęło na jego samopoczucie. Na stałe mieszkał w niezwykłej posiadłości, otoczonej przez piękny ogród, który malarz sam zaprojektował i pieczołowicie uprawiał. Dziś to miejsce jest celem licznych wycieczek.

"The Blue House, nazywany również La Maison Bleue, to druga własność, poza główną posiadłością malarza, jednak zwykle zajmowali ją jego przyjaciele. Obok domu znajduje się okazały ogród warzywny. Dziś jest to popularne miejsce, w którym zatrzymują się turyści" - dowiadujemy się ze strony internetowej Irvine Museum.

Atrakcyjna jest również lokalizacja miejscowości, w której do końca życia mieszkał Monet. Dotarcie do Giverny z Paryża zajmuje tylko godzinę, co czyni je ciekawą odskocznią i doskonałym pomysłem na weekendowy wypad. Zatem, jeśli zmęczy kogoś nocne życie Paryża i zapragnie udać się do pobliskiej oazy spokoju, to miejsce jest wprost do tego stworzone. Czas w sennym miasteczku płynie wolno, podobnie jak wtedy, gdy Monet mieszkał tu i malował. Oczywiście idąc śladami artysty warto odwiedzić jego magiczne ogrody i pobliskie Musee des Impressionnismes, które każdego roku przyciągają około pół miliona turystów. 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.06.2019
GBP 4.770 złEUR 4.255 złUSD 3.738 złCHF 3.831 zł

Sport


Reklama