Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Z Messengera korzysta już 1,3 mld ludzi miesięcznie

Z Messengera korzysta już 1,3 mld ludzi miesięcznie
Facebookowy aplikacja Messenger służy do codziennej komunikacji co 6. człowiekowi na świecie. (Fot. Getty Images)
Komunikacja bezpośrednia będzie dominować w internecie i wkrótce wywrze również wpływ na to, w jaki sposób działają media masowego przekazu, takie jak prasa - stwierdził w wywiadzie dla serwisu Boy Genius Report szef Messengera Stan Chudnovsky.
Reklama

Z Messengera korzysta obecnie na całym świecie około 1,3 mld użytkowników miesięcznie. Zdaniem Chudnovsky'ego, komunikacja bezpośrednia z wykorzystaniem tej aplikacji raz na zawsze zmieniła sposób, w jaki porozumiewają się ze sobą poszczególni jej użytkownicy, ale także wpłynęła na ich relacje z firmami i organizacjami, które również wykorzystują Messenger w swoich działaniach.

Chudnovsky powiedział, że użytkownicy coraz chętniej korzystają z możliwości prywatnego dzielenia się treściami, co umożliwia właśnie Messenger, a także należący do Facebooka Instagram. Według niego coraz mniej informacji pozyskiwanych jest z głównego strumienia aktualności na Facebooku, który wypierany jest przez przesyłanie sobie ciekawych treści za pośrednictwem komunikatorów. Dla wielu użytkowników aplikacji mobilnych Messenger jest dziś głównym sposobem komunikacji, a także jednym z ważniejszych źródeł informacji - ocenił Chudnovsky. Według szefa Messengera, korzystanie z tej aplikacji umożliwia użytkownikom także doświadczenie bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, które jest ważne ze względów psychologicznych.

Chudnovsky zapowiedział, że w treści rozmów na Messengerze nigdy nie pojawią się reklamy.

"Przestrzeń wewnątrz rozmowy jest święta i taka pozostanie" - przekazał, odnosząc się do zagadnienia coraz większej obecności reklam w komunikatorze. Obecnie przekaz marketingowy wyświetlany jest użytkownikom Messengera m.in. pomiędzy wątkami konwersacji w głównym oknie aplikacji. Podkreślił, że Messenger cieszy się ogromnym zainteresowaniem reklamodawców, dla których jest kolejnym, bezpośrednim kanałem dotarcia do klientów.

Stwierdził również, że otwartym pozostaje pytanie o to, jak wprowadzić do komunikatora reklamy, których format będzie atrakcyjny dla użytkowników i który "wniesie w korzystanie z aplikacji realną wartość".

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 16.09.2019
GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

Sport


Reklama