Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wypoczynek z dala od sieci

Wypoczynek z dala od sieci
Na portugalskiej prowincji nie uświadczysz internetu. (Fot. Thinkstock)
W coraz bardziej przenikniętej antenami i masztami telekomunikacyjnymi Portugalii przybywa pensjonatów znajdujących się poza zasięgiem. Używanie komputerów i telefonów komórkowych jest tam zakazane.
Reklama

Mieszkająca w lizbońskiej dzielnicy Lumiar Ana Sena przyznaje, że od kilku lat wybiera na czas urlopu portugalską prowincję, wolną od masowej turystyki. “Po jedenastu miesiącach spędzonych w mieście planuję urlop w głębokim interiorze. Niestety, rosnąca popularność naszego kraju wśród zagranicznych turystów sprawia, że niemal przez cały rok trudno się od nich uwolnić. Są oni wszędzie. Zarówno w dużych miastach, jak i w kurortach” - przekazała Sena.

Restrykcje dla urlopowiczów uciekających od zgiełku miast oferuje coraz więcej pensjonatów na portugalskiej prowincji. Jednym z nich jest Offline House, placówka, w której nie tylko można odpocząć, ale też oduczyć się natrętnego korzystania z internetu i smartfona.

Prowadząca Offline House Barbara Miranda, psycholog z Arrifany, przyznaje, że w jej pensjonacie obowiązuje co najmniej trzydniowy zakaz korzystania ze sprzętu elektronicznego. Portugalska terapeutka zaznaczyła, że dla wielu osób najtrudniejsze są pierwsze 24 godziny rozbratu z telefonem.

“To działa jak prawdziwy detoks. Po trzech dniach rozbratu z internetem i telefonem zaczynamy czuć prawdziwe efekty tego rozłączenia” - wyjaśniła Miranda, zaznaczając, że w jej placówce jedyny “Wifi” to pies pilnujący domu.

Pensjonaty takie jak Offline House stają się przeciwwagą dla coraz liczniejszych w Portugalii plaż z bezprzewodowym i gratisowym internetem. Inicjatywę udostępniania wczasowiczom sieci rozwijają głównie właściciele nadmorskich restauracji i barów, a nawet dostawcy kawy.

Prekursorami udostępniania plażowiczom bezpłatnego internetu byli w Portugalii hotelarze z Algarve, popularnego wśród turystów regionu na południu kraju. W 2014 r. rozwijane przez nich Turystyczne Stowarzyszenie Algarve, uruchomiło gratisowe wifi na sześciu plażach.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.06.2019
GBP 4.777 złEUR 4.255 złUSD 3.773 złCHF 3.791 zł

Sport


Reklama