Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wyjątkowo liczną watahę wilków zaobserwowano w Bieszczadach

Wyjątkowo liczną watahę wilków zaobserwowano w Bieszczadach
W Bieszczadach grasuje mnóstwo wilków. (Fot. Twitter/@ktrebski)
Liczącą 23 osobniki watahę wilków zaobserwował i sfotografował w ostatnich dniach grudnia turysta Adrian Czech z Sanoka. Mężczyzna wędrował doliną Sanu pod Otrytem w Bieszczadach.
Reklama

"To jest ewenementem, bowiem podręcznikowa liczebność wilczej watahy to sześć - osiem drapieżników. Tutaj było ich trzy-cztery razy więcej. To spora ciekawostka" - oznajmił rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.

Leśnik nie wykluczył, że "być może z tej watahy pochodził basior zagryziony przez pobratymców na Tworylnem przed Sylwestrem".

Wykonane przez turystę zdjęcia pokazują m.in. wilki grzebiące w wyłożonej dla zwierzyny leśnej sianokiszonce oraz biegające po łące. Jedna z fotografii pokazuje jak jeden z osobników obgryzał zrzut poroża jelenia.

Styczeń i luty to czas rui u wilków. Tracą one wtedy nieco ze swej wrodzonej ostrożności i łatwiej je zobaczyć w terenie- wyjaśnił rzecznik krośnieńskiej RDLP. Zdaniem rzecznika krośnieńskiej RDLP, w tym przypadku zaskakuje jednak wyjątkowa liczebność watahy.

Szacuje się, że na Podkarpaciu, głównie w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, bytuje ponad pół tysiąca wilków.

 

Komentarze


  • Paweł
    9 stycznia, 18:13

    Wilków mamy co raz więcej,w Bieszczadach są raczej normalnym widokiem, co innego w gminie Krzywcza powiat Przemyski w sylwestra mój pies zaczął się dziwnie zachowywać, była godzina około 22-giej. Zaswieciłem latarką w kierunku z którego pies nie spuszczała oka i zobaczyłem wielkiego pięknego wilka jakieś 30 metrów od mojego domu , nie daleko niego zobaczyłem jeszcze blask oczu dwóch osobników.

  • Xx
    11 stycznia, 07:27

    Patrzeć tylko jak po calej Polsce sie rozmnoża , przez lasy beda szły , a propo wilków jest film z Liam Neeson Pzetrwanie z 2011 , w filmie jest dobrze pokazane jak wilki z cała watacha sa niebezpieczne dla ludzi

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.07.2019
GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

Sport


Reklama