Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wybrano reprezentanta Polski na Eurowizję!

Wybrano reprezentanta Polski na Eurowizję!
Zespół Tulia wyłonił zespół ekspertów z TVP. (Fot. YouTube)
Folkowa grupa Tulia będzie reprezentować Polskę podczas Eurowizji 2019 w maju w Tel Awiwie. Zespół został wybrany przez ekspertów TVP.
Reklama

W tym roku wyjątkowo w Polsce nie odbyły się preselekcje, w których widzowie mieli możliwość wyboru piosenki na Eurowizję 2019. Polskiego reprezentanta wyłoniła komisja powołana przez TVP. Nazwisko artysty, który pojedzie w maju do Tel Awiwu, mieliśmy poznać do 8 lutego, ale ze względu na dużą liczbę zgłoszeń TVP przedłużyło termin ogłoszenia polskiego kandydata do 15 lutego.

Do 5 lutego artyści mogli składać zgłoszenia do TVP. Wśród zainteresowanych udziałem w Eurowizji 2019 wymieniano m.in. Isabell Otrębus, Szymona Wydrę & Carpe Diem, Blue Cafe, Marcina Sójkę, Szaszan, Martę Gałuszewską i zespół Tulia. Do Izraela bardzo chciałyby jechać też sławne siostry Godlewskie, które dotychczas bardziej znane były ze skandali obyczajowych i prowokacyjnych przeróbek znanych hitów, ale komisja TVP zdecydowała: na Eurowizję pojedzie zespół Tulia.

Tulia to żeńska grupa ze Szczecina, która tworzą cztery wokalistki: Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak. W warstwie muzycznej grupa wykorzystuje takie instrumenty jak suka biłgorajska, lira korbowa czy piszczałka wielkanocna.

Zespół sławę zdobył po nagraniu folkowej wersji "Enjoy the Silence” Depeche Mode. Słynna grupa zamieściła teledysk Tuli na swoim profilu. Na profilu You Tubie wideo obejrzało ponad 3 mln fanów. Kolejny cover, tym razem utworu „Nieznajomy” Dawida Podsiadły, został wyświetlony ponad 9 mln razy.

Na pierwszej płycie folkowego kwartetu zatytułowanej po prostu "Tulia" znalazły się utwory takich artystów jak Metallica, Grzegorz Ciechowski, Maanam, Wilki, T.Love, Seweryn Krajewski.

Album zadebiutował na 7. miejscu listy pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i uzyskał status platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 30 tysięcy egzemplarzy.

Eurowizja 2019 odbędzie się 14, 16 i 18 maja w Tel Awiwie W 64. konkursie wezmą udział artyści z 42 krajów. 

 

Komentarze


 • 🥴🙈
  16 lutego, 19:09

  Kolejne dno

 • Okropne
  16 lutego, 22:31

  Pierwsze miejsce na 100% tylko szkoda że od końca. Nic dodać nic ująć - TVPis wybierał.

 • Penitariusz
  17 lutego, 10:35

  To już chyba Godlewskie (sic!) byłyby lepszym wyborem

 • Leon zawodowiec
  17 lutego, 11:17

  specjalnie pokazuje sie Polske jako zasciankowa prymitywna tak zeby zydzi widzieli ten niedoriozwuj

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 16.09.2019
GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

Sport


Reklama