Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Woody Allen wystawi operę w... La Scali

Woody Allen wystawi operę w... La Scali
Allen pojawi się na przełomie czerwca i lipca w Mediolanie, gdzie będzie czuwał nad przygotowaniem spektaklu. (Fot. Getty Images)
Aktor i reżyser Woody Allen wystawi operę w mediolańskiej La Scali. Od 6 do 21 lipca w słynnym teatrze prezentowana będzie jego inscenizacja opery Giacomo Pucciniego Gianni Schicchi.
Reklama

Reżyserem spektaklu wyprodukowanego przez Los Angeles Opera House jest Grischa Asagaroff, a Woody Allen przedstawiony jest jako autor inscenizacji. W jego amerykańskiej wersji sprzed czterech lat w partii tytułowej wystąpił hiszpański tenor Placido Domingo.

W nowej inscenizacji akcja opery Pucciniego, którego inspiracją był epizod z XXX Pieśni Piekła Dantego, rozgrywa się w nowojorskiej dzielnicy Little Italy w latach 30. ubiegłego stulecia.

Światowa premiera jednoaktowej opery włoskiego kompozytora odbyła się w 1918 roku w Metropolitan Opera w Nowy Jorku. Miejscem akcji jest Florencja w końcu XIII wieku, a tematem - rodzinna walka o spadek po bogaczu.

Włoskie media podały, że Woody Allen pojawi się na przełomie czerwca i lipca w Mediolanie, gdzie będzie czuwał nad przygotowaniem spektaklu.

29 czerwca, również w stolicy Lombardii, w Teatro degli Arcimboldi, wystąpi razem z Eddy Davis New Orleans Jazz Band, z którym zagra na klarnecie.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.05.2019
GBP 4.885 złEUR 4.311 złUSD 3.870 złCHF 3.834 zł

Sport


Reklama