Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Włoska kuchnia najpopularniejsza na świecie

Włoska kuchnia najpopularniejsza na świecie
Włoska kuchnia cieszy się dobrą renomą na całym świecie. (Fot. Getty Images)
Trudno odmówić sobie włoskiego makaronu czy pizzy - to sztandarowe dania i smaki Włoch, które cenią ludzie na całym świecie. Nic dziwnego, że to właśnie kuchnia włoska święci kulinarny triumf i uznawana jest za najpopularniejszą na świecie.
Reklama

W międzynarodowym badaniu YouGov zapytano ponad 25 tys. osób w 24 krajach, które z 34 narodowych kuchni próbowały i które uznają za najlepsze. Dane wskazują, że pizza i makaron były jednymi z najpopularniejszych potraw na świecie, a kuchnia włoska uzyskała średnią popularność we wszystkich badanych krajach na poziomie 84 procent.

Taki wynik czyni kuchnię włoską najbardziej popularną i najbardziej cenioną. Oczywiście największymi fanami kuchni włoskiej są Włosi - 99 proc. z nich podkreśla swoje zamiłowanie do narodowych potraw.

Szef kuchni David Rocco przyznał kiedyś w rozmowie z PAP Life, że sekretem włoskiej kuchni jest prostota, podobnie jak fakt, że dieta nie leży w DNA Włochów, w przeciwieństwie do smacznego jedzenia. "Pizza czy wszelkiego rodzaju makarony, to najbardziej popularne dania kuchni włoskiej, nie są one skomplikowane, i bez względu na to, w jakim zakątku świata spotkamy się z nimi, będą one smakowały tak samo. W kuchni włoskiej jest coś uniwersalnego, a jednocześnie coś, co daje nam poczucie komfortu. Są to dania, które poprawiają nam nastrój" - podkreśla Rocco.

Szef kuchni dodaje, że włoska kuchnia to nie tylko makarony i pizza, to bogactwo, które skrywa w sobie kuchnia śródziemnomorska. "Prawdziwe włoskie jedzenie nie ogranicza się wyłącznie do makaronów, kuchnia włoska koncentruje się na świeżych, sezonowych produktach, dominują w niej produkty pełnoziarniste, zdrowe tłuszcze, chude mięsa i ryby. Faktycznie, liczenie kalorii czy dieta nie są zbyt włoskie, nie mają również nic wspólnego ze wspomnianą wcześniej słodyczą życia" - zauważył.

Drugie miejsce pod względem popularności i upodobania zyskała kuchnia chińska. Trzecie - japońska. Według ankiety najmniej obeznani jesteśmy z kuchnią peruwiańską i fińską, które cieszą się najniższym wskaźnikiem popularności na świecie.

Badanie wskazało również, że najbardziej surowymi krytykami kulinarnymi są Japończycy.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.05.2019
GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

Sport


Reklama