Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wielbłądzie mleko: Produkt przyszłości?

Wielbłądzie mleko: Produkt przyszłości?
Mleko wielbłąda ma wiele wartości odżywczych. (Fot. Thinkstock)
Wielbłądzie mleko staje się coraz bardziej popularne ze względu na dużą zawartość witamin. Według niektórych badaczy jest dobrym suplementem diety, ba!, dla wielu to wręcz produkt przyszłości.
Reklama

Tradycyjnie mleko wielbłądów pozyskiwały koczownicze plemiona somalijskie i ludy Bliskiego Wschodu. Dziś jednak okazuje się, że może stać się ono hitem także w Europie i Ameryce, gdzie trwa moda na ekologiczną, zdrową żywność.

W somalijskich restauracjach nastawionych na turystów pojawiły się już napoje z mlekiem wielbłąda, zaś lokalni rolnicy chcą wkrótce rozszerzyć działalność i eksportować swój produkt.

Mleko wielbłądzie zawiera trzy razy więcej witaminy C niż mleko krowie, ponadto jest bogate w przeciwutleniacze i naturalnie półtłuste. Może też pomagać w wielu dolegliwościach, między innymi przy problemach z wątrobą, żółtaczce i cukrzycy.

Czy wielbłądzie mleko stanie się równie popularne w Polsce? Cóż, być może, ale pozostanie do wyjaśnienia jedna ważna kwestia: czy z tego mleka można robić krówki?

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.06.2019
GBP 4.777 złEUR 4.255 złUSD 3.773 złCHF 3.791 zł

Sport


Reklama