Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W lipcu? Arktyka albo Ameryka

W lipcu? Arktyka albo Ameryka
Na nudę w USA na pewno nie będziecie narzekać. (Fot. Getty Images)
Na początku wakacji warto udać się do Stanów Zjednoczonych, aby poczuć ducha Ameryki podczas obchodów Dnia Niepodległości, który świętuje się tam nawet konkursem jedzenia hot dogów. Alternatywny kierunek? Arktyka, gdzie kwiaty wyłaniają się spod śniegu.
Reklama

Choć Polacy dopiero co sami świętowali 100. rocznicę odzyskania niepodległości, nie ma co zamykać się na inne kultury. Jeśli marzy nam się podróż do Stanów Zjednoczonych, początek lipca wydaje się być idealnym terminem, ponieważ czwartego dnia tego miesiąca Amerykanie hucznie obchodzą swój Dzień Niepodległości. Jest to więc wspaniała okazja, by poczuć ducha Ameryki.

Do takiej podroży za ocean zachęcają autorzy książki "Najlepsze miejsce na świecie, by być w nim dziś" wydawnictwa Pascal. Jak podają, w Dzień Niepodległości każda, nawet najmniejsza miejscowość w kraju, obchodzi rocznicę przyjęcia Deklaracji Niepodległości, co miało miejsce 4 lipca 1776 roku. Świętu towarzyszą pokazy sztucznych ogni, parady i oczywiście obowiązkowe grillowanie.

"W Wielkim Jabłku jest ono zdecydowanie najbardziej huczne, a dom towarowy Macy's tradycyjnie przygotowuje największe pokazy sztucznych ogni - ponad 40 tys. fajerwerków, wystrzeliwanych z barek na Hudsonie eksploduje na niebie ponad wieżowcami. Zupełnie innych wrażeń dostarcza restauracja Nathan's na wyspie Coney. W samo południe odbywa się coroczny konkurs jedzenia hot dogów" - opisują.

Tak, to Grenlandia! (Fot. Getty Images)

Jeśli marzy nam się natomiast podróż bardziej w stronę natury niż historii, latem warto rozważyć wycieczkę do... Arktyki, a więc na Grenlandię. Autorzy poradnika przekonują, że w lipcu w różnych częściach arktycznej wyspy zaczyna się wiosna, co stwarza okazję do zobaczenia kwiatów wyłaniających się spod topniejącego śniegu.

"Największa wyspa świata oferuje rozległe połacie nieskażonej cywilizacją dziczy, a teraz jest najlepsza pora na jej eksplorację - temperatury są relatywnie wysokie, a dzień trwa niemal całą dobę" - zauważają.

I tak głównym elementem krajobrazu Grenlandii jest pokrywa lodowa, która zajmuje około 80 proc. powierzchni wyspy, co sprawia, że jest drugą, pod względem wielkości, na świecie.

"Doświadczeni narciarze biegowi mogą przebyć ją w poprzek w ciągu około trzech bardzo trudnych tygodni wędrówki. Grenlandia oferuje też łatwiejsze trasy dla tych, którzy nie szukają aż tak ekstremalnych przeżyć" - kwitują autorzy.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 11.10.2019
GBP 4.893 złEUR 4.310 złUSD 3.914 złCHF 3.919 zł

Sport


Reklama