Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W Alpach powstało muzeum Bonda

W Alpach powstało muzeum Bonda
Alpejskie muzeum Jamesa Bonda. (Fot. Facebook/007 Elements)
W miejscu, gdzie kręcono film Spectre o przygodach Jamesa Bonda, w scenerii Alp otwarto właśnie 007elements - ultranowoczesne, multimedialne centrum poświęcone filmom o perypetiach agenta Jej Królewskiej Mości.
Reklama

Sceny do filmu "Spectre" były nakręcone w Solden w Austrii na początku 2015 roku, jeden z lokalnych biznesmenów i twórcy filmu postanowili wówczas, że zrobią wszystko, aby ta lokalizacja już nigdy nie zniknęła z centrum uwagi. 

007 Elements w Austrii to punkt obowiązkowy dla wszystkich fanów kina akcji. (Fot. Facebook/007 Elements)

Projekt to "dziecko" dyrektora artystycznego Neala Callowa, pracującego przy "Casino Royale", "Quantum of Solace", "Skyfall" i "Spectre" oraz Tino Schaedlera, szefa działu projektów w Optimist Inc.

Rezultatem ich współpracy jest interaktywne muzeum, w którym zwiedzający mogą liczyć na niezwykłe doświadczenia, przybliżąjące im proces kręcenia filmów o agencie Jej Królewskiej Mości.

I tak popularna, turystyczna miejscowość stała się domem dla muzeum Jamesa Bonda. 007 Elements zlokalizowane jest na górze Gaislachkogl.

Muzeum 007elements powstało w dużej mierze dzięki Meg Simmonds – byłej amerykańskiej reżyserki, która ponad dwie dekady temu w Londynie stworzyła największą na świecie kolekcję gadżetów z filmów o Jamesie Bondzie. Kilka eksponatów zupełnie za darmo udostępniła austriackiemu muzeum.

Więcej informacji o muzeum Jamesa Bonda w Alpach można znaleźć na stronie internetowej: http://007elements.soelden.com/home-en i na Facebooku tutaj.

Muzeum znajduje się w Solden w zachodniej Austrii, w Tyrolu.

Miasteczko Solden słynie teraz także z muzeum o Bondzie. (Fot. Facebook/007 Elements)

 
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.09.2019
GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

Sport


Reklama