Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Trądzik zwiększa ryzyko depresji!

Trądzik zwiększa ryzyko depresji!
Trądzik nie sprzyja dobremu samopoczuciu... (Fot. Thinkstock)
Trądzik to coś więcej niż skazy na skórze - podkreśla dr Isabelle Vallerand. Jak wynika z najnowszych badań, trądzik zwiększa ryzyko depresji nawet o 63 proc.
Reklama

Z analiz przeprowadzonych przez "British Journal of Dermatology" wynika, że pacjenci z trądzikiem są znacznie bardziej narażeni na wystąpienie ciężkiej depresji, w porównaniu do osób bez trądziku.

"To badanie pokazuje istotny związek między chorobą skóry a chorobą psychiczną. Ryzyko wystąpienia depresji było najwyższe zaraz po tym, jak pacjent po raz pierwszy został zdiagnozowany" - wyjaśnia dr Isabelle Vallerand.

Eksperci podkreślają, że w przypadku takich dolegliwości skórnych jak np. trądzik ważna jest profilaktyka zdrowia psychicznego i monitorowanie nastroju pacjentów.

"Dla pacjentów trądzik to coś więcej niż skazy na skórze - może on istotnie wpłynąć na ich zdrowie psychiczne, dlatego powinien być traktowanych bardzo poważnie" - dodaje. 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.08.2018
GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

Sport


Reklama