Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Tego nie chcemy pod choinką...

Tego nie chcemy pod choinką...
Idealny prezent to taki, który trafia w gust, wpisuje się w zainteresowania... (Fot. Getty Images)
Jeśli nie mamy pomysłu na prezenty albo ich zakup zostawiamy na ostatnią chwilę, w ostateczności możemy podarować gotówkę. Zdaniem Polaków, najmniej mile widziane podarunki to elementy garderoby, ze skarpetkami na czele, sprzęty kuchenne czy perfumy.
Reklama

Idealny prezent powinien wpisywać się w nasze zainteresowania, powinien być praktyczny i zaskakujący - na takie cechy doskonałego podarunku wskazało 40 proc. Polaków.

Co ciekawe, prezentem, z którego ucieszy się 19 proc. respondentów jest gotówka, wynika z badań. Z pewnością spełnia warunek praktyczny, to również rozwiązanie dla tych, którzy nie mają pomysłu na prezent albo zwlekają z jego zakupem. Wśród innych wymienionych podarunków, które ucieszą obdarowanych wymienia się: kosmetyki (14 proc.), elektronikę (13 proc.), biżuterię (11 proc.) czy voucher prezentowy (8 proc.).

Według 40 proc. badanych, idealny prezent to taki, który trafia w gust, wpisuje się w zainteresowania. 35 proc. Polaków preferuje natomiast prezenty bardziej praktyczne i funkcjonalne.

"Zwyczaje prezentowe Polaków wciąż się zmieniają i dziś dla blisko jednej czwartej z nas najbardziej atrakcyjnym jest prezent zaskakujący, budzący emocje, pozwalający przeżyć coś niezwykłego. Takim upominkiem może być karta podarunkowa - na zabieg kosmetyczny, typu masaż czy peeling (które wskazało 37,5 proc. badanych), prezent w formie emocjonującego przeżycia, takiego jak skok ze spadochronem (27 proc.), czy też zaproszenie na wydarzenie kulinarne, typu degustacja wina lub kurs gotowania (19 proc.)" – wyjaśnia Michał Kaleta z firmy Wyjątkowy Prezent, na zlecenie której SW Research przeprowadziło badanie.

Od lat we wszelkich opiniach dotyczących najbardziej niechcianych prezentów wymieniane są skarpety. W tym roku wskazało na nie 12 proc. pytanych. Wśród niepożądanych podarunków znalazły się również ubrania, sprzęt kuchenny, perfumy, książki czy alkohol.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.07.2019
GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

Sport


Reklama