Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Szwajcarski producent zegarków stawia czoła smartwatchom Apple'a

Szwajcarski producent zegarków stawia czoła smartwatchom Apple'a
Zegarek od H. Moser & Cie wygląda jak Apple Watch, ale w przeciwieństwie do niego, jest w całości mechaniczny - nawet dźwięk generuje sam, bez udziału elektroniki. (Fot. H. Moser & Cie)
Szwajcarski producent zegarków H. Moser & Cie postanowił stawić czoła smartwatchom Apple'a. Zaprezentowany przez firmę zegarek Swiss Alp Watch do złudzenia przypomina gadżet koncernu Tima Cooka, jednak jest w całości mechaniczny - podał serwis Engadget.
Reklama

Zdaniem przedstawicieli firmy H. Moser & Cie, inteligentne zegarki to trend, który zasługuje na krytykę, służą bowiem swoim użytkownikom nie do mierzenia czasu, a do jego marnowania. Przyczyniać się do tego mają m.in. wyświetlane na nich powiadomienia z mediów społecznościowych.

Zaprojektowany przez firmę zegarek wyglądem naśladuje projekt Apple'a, jednakże - jak twierdzi producent - jego działanie opiera się w całości na mechanice, a upływ czasu sygnalizowany ma być przez dźwięk, który również ma powstawać bez udziału elektroniki. Pomysłodawcy projektu twierdzą, że celem osiągnięcia właściwej akustyki i głośności sygnału dźwiękowego wnętrze stworzonego przez nich zegarka ma specjalnie wydzieloną, pustą przestrzeń. H. Moser & Cie ocenia, że projekt Swiss Alp Watch ma szansę stać się "powrotem do korzeni zegarmistrzostwa".

Serwis Engadget przypomina, że szwajcarska firma wielokrotnie w przeszłości krytykowała już inteligentne zegarki, których użytkownicy wyżej niż tradycję cenią sobie łatwość użytkowania i wygodę. Według magazynu "Wired", H. Moser & Cie sprzedał już pierwszy egzemplarz swojego modelu, który wykonany jest z platyny i kosztuje 350 tys. dolarów - 280 raz więcej, niż Apple Watch sygnowany przez dom mody Hermes, z którym Apple współpracowało przy jednej z wersji projektowych.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 16.07.2019
GBP 4.721 złEUR 4.258 złUSD 3.787 złCHF 3.848 zł

Sport


Reklama