Menu

Szpilki Louboutina niczym dzieła sztuki

Szpilki Louboutina niczym dzieła sztuki
Wernisaż wystawy zaplanowany jest na luty przyszłego roku. (Fot. Getty Images)
W lutym przyszłego roku w paryskim muzeum Palais de la Porte Doree zostanie otwarta przełomowa wystawa projektów Christiana Louboutina. Dla fanów mody będzie to z pewnością obowiązkowy punkt wycieczki do stolicy Francji.
Reklama

Słynne szpilki z charakterystyczną czerwoną podeszwą to bez wątpienia jeden z najbardziej ikonicznych projektów w historii współczesnej mody, a zarazem obiekt pożądania wielu kobiet na całym świecie. Synonim klasy, luksusu i ponadczasowej elegancji, która mimo zmieniających się niczym w kalejdoskopie trendów, nie wychodzi z mody. Uwielbiane przez gwiazdy i fashionistki kultowe szpilki od Louboutina niektórzy z pewnością określiliby mianem dzieła sztuki. Tym bardziej, że już wkrótce pojawią się one na wyjątkowej wystawie w prestiżowym muzeum w stolicy Francji.

Na początku przyszłego roku fani twórczości jednego z najsłynniejszych i najbardziej uznanych szewców na świecie będą mogli obejrzeć przebogatą kolekcję mistrza na własne oczy. Na wystawie w paryskim muzeum Palais de la Porte Doree zaprezentowane zostaną wybrane projekty Louboutina, które według jego własnych szacunków obejmują ponad 15 tysięcy butów. Wśród nich znajdą się egzemplarze pochodzące z jego osobistej kolekcji, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego.

Kreatywność i niespotykana twórcza płodność mistrza są bez wątpienia kluczem do sukcesu marki. (Fot. Getty Images)

W ramach paryskiej ekspozycji zadebiutują także modele powstałe w wyniku rozmaitych kolaboracji Louboutina. Zwiedzający mogą spodziewać się obecności obuwia zaprojektowanego we współpracy z paryskim studiem witrażu Maison du Vitrail, a także butów stworzonych przez słynnego szewca wraz z jego ulubionymi artystami, jak David Lynch, choreografka Blanca Li oraz artyści Lisa Reihana i Imran Qureshi.

Kreatywność i niespotykana twórcza płodność mistrza są bez wątpienia kluczem do sukcesu marki - choć każdego roku wykonuje on setki projektów obuwia, jego wyobraźnia zdaje się być nieograniczona. Źródłem inspiracji może być dlań tymczasem dowolny element otoczenia. „Gdziekolwiek się udam, zawsze zwrócę uwagę na jakiś ogród, muzeum, kościół czy też element projektu architektonicznego. Głównym narzędziem, którego używam w swojej pracy, jest otwartość umysłu. Staram się po prostu obierać ścieżki, którymi inni zazwyczaj nie chadzają” - zdradza Louboutin w rozmowie z francuskim magazynem “Vogue”.

Wernisaż wystawy zaplanowany jest na luty przyszłego roku. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających w Palais de la Porte Doree od 25 lutego do 28 lipca 2020 r. Fani mody z całego świata mogą już rozpocząć odliczanie i... zacząć planować zimowy wyjazd do Paryża.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 10.12.2019
GBP 5.095 złEUR 4.288 złUSD 3.871 złCHF 3.925 zł

Sport


Reklama