Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Światowy Dzień Ziemi: Graj w zielone!

Światowy Dzień Ziemi: Graj w zielone!
Słynna podróżniczka Martyna Wojciechowska zachęca do świętowania Dnia Ziemi. (Fot. Facebook/Martyna Wojciechowska)
Codziennie produkujemy jakieś śmieci. W trosce o Ziemię - czyli nasz wspólny dom, jak to określa Martyna Wojciechowska - warto chociaż je segregować, by następnie móc nadać im nowe życie. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Ziemi.
Reklama

Dzień Ziemi obchodzony jest w momencie równonocy wiosennej na półkuli północnej, czyli w dniu równonocy jesiennej na półkuli południowej. Ten dzień wyróżnia się tym, że na całej planecie dzień trwa tyle samo, co noc.

Równonoc wiosenna w starożytnych kulturach rolniczych wiązała się ze świętem rodzącego się życia. Współcześnie podkreśla się, że jest to dzień swoistej równowagi mogącej pomóc w odrzuceniu wzajemnych różnic między ludźmi odmiennych ras i religii. Niezależnie od wyznawanej wiary czy przynależności etnicznej, wszyscy przedstawiciele Homo sapiens dzielą między siebie tę samą planetę, która - według organizatorów Dnia Ziemi - jest naszym wspólnym dobrem.

Traktujmy naszą planetę z szacunkiem... (Fot. Thinkstock)

"Wszyscy mamy jeden wspólny dom - planetę Ziemię - i dlatego warto, abyśmy razem go szanowali i o niego dbali. To, jak będzie wyglądał ten świat, zależy ode mnie, od ciebie, od nas wszystkich. Dlatego proszę, abyśmy wszyscy się do tego przyłożyli" - apelowała podczas inauguracji 10. edycji programu "Po stronie natury" Martyna Wojciechowska.

Jak przekonują organizatorzy programu, którego ambasadorką jest znana podróżniczka, odzyskiwanie plastiku ma ogromny potencjał. Każdy z nas może przyłożyć się do tego chociażby segregując odpady. Wówczas można nadać im drugie życie. I tak np. z odzyskanego plastiku można zrobić nowe opakowania, a nawet ubrania czy meble.

 
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.10.2019
GBP 4.900 złEUR 4.297 złUSD 3.896 złCHF 3.910 zł

Sport


Reklama