Menu

Staruszka była w szoku! Piękny gest karabinierów w Wigilię

Staruszka była w szoku! Piękny gest karabinierów w Wigilię
Żandarmi zawiadomili opiekę społeczną o starszej, potrzebującej pomocy i wsparcia kobiecie. (Fot. Getty Images)
W wigilijny wieczór samotna 90-letnia niedołężna kobieta z okolic Neapolu zadzwoniła do karabinierów, bo chciała z kimś porozmawiać. Funkcjonariusze z pobliskiego posterunku złożyli jej wizytę, by ją pocieszyć. Historię tę opisały włoskie media.
Reklama

Do centrali karabinierów w Wigilię zadzwoniła kobieta, mieszkająca w miejscowości Marano di Napoli. "Chcę trochę porozmawiać, jestem sama, moje dzieci są daleko" - wyznała, a jej słowa przytoczyły lokalne media z południa Włoch.

Przez telefon opowiedziała o swoim stanie zdrowia i o swej samotności w wieczór, gdy rodziny zasiadają do wspólnej kolacji. Jej opowieść tak poruszyła karabinierów będących wtedy na służbie, że od razu poszli do niej z wizytą. Postanowili spędzić z sędziwą kobietą trochę czasu i w ten sposób ją pocieszyć, a także sprawdzić, w jakich warunkach żyje i w jakim jest stanie zdrowia.

Jak poinformowano, po tych odwiedzinach żandarmi zawiadomili opiekę społeczną o starszej, potrzebującej pomocy i wsparcia kobiecie.

Przypomina się, że podobna sytuacja wydarzyła się w Neapolu latem, gdzie 92-letnia zadzwoniła do karabinierów i zgłosiła kradzież w swoim domu. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, przyznała, że wprowadziła ich w błąd, bo bardzo potrzebowała towarzystwa.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.10.2019
GBP 4.971 złEUR 4.277 złUSD 3.831 złCHF 3.890 zł

Sport


Reklama