Menu

Srebrna łyżeczka dla dziecka to zdrowie i luksus!

Srebrna łyżeczka dla dziecka to zdrowie i luksus!
Podczas jedzenia srebrnymi sztućcami w ustach wytwarza się naturalny antybiotyk. (Fot. Thinkstock)
Antybakteryjne właściwości srebra to najważniejszy argument, który przemawia za tym, by dziecku podarować srebrną łyżeczkę. Na takiej łyżeczce można wygrawerować np. imię malucha.
Reklama

Podczas jedzenia srebrnymi sztućcami w ustach wytwarza się srebro koloidalne, czyli doskonały naturalny antybiotyk. Ze względu na ochronę przed bakteryjnymi infekcjami czy przeziębieniami zaleca się podawanie dzieciom posiłków srebrnymi sztućcami.

Jednym z flagowych produktów słynnej polskiej manufaktury platerów i sreber Hefra, której historia sięga prawie 200 lat, jest łyżeczka "Bocianek". Jej nazwa wzięła się stąd, że na jej rękojeści wytłoczono bociana.

Niepozorne akcesorium, umieszczone w drewnianej kasetce, kosztuje – bagatela – 500 zł. Łyżeczką, za dodatkową opłatą, można spersonalizować, grawerując imię dziecka, datę i godzinę urodzenia, a także jego wagę i wzrost.

Tradycja wykonania takich łyżeczek jest rozpowszechniona w krajach anglosaskich. Jeśli chodzi o polską perspektywę, niedawno echem odbiła się historia Elżbiety Ficowskiej, która urodziła się w warszawskim getcie i ocalała z Holokaustu. Jej metryką jest srebrna łyżeczka z wygrawerowanym imieniem i datą urodzenia. To jedyna rzecz, jaka pozostała jej z okresu wczesnego dzieciństwa.

Srebrna zastawa to nie tylko elegancja, ale również zdrowie! (Fot. Thinkstock)

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.11.2019
GBP 5.002 złEUR 4.298 złUSD 3.885 złCHF 3.910 zł

Sport


Reklama