Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ślub w najwyżej położonym schronisku górskim w Europie

Ślub w najwyżej położonym schronisku górskim w Europie
Czyż ślub w takich okolicznościach przyrody nie byłby piękny? (Fot. Thinkstock)
Ślub w najwyżej położonym schronisku górskim w Europie, czyli w masywie Monte Rosa we włoskich Alpach Pennińskich- to najnowsza propozycja na mapie najbardziej oryginalnych miejsc, w których można zawrzeć małżeństwo. Warunek jest jeden: trzeba się tam wspiąć.
Reklama

Daty cywilnej ceremonii w doskonale znanym alpinistom schronisku Capanna Margherita na wysokości 4 554 metrów n.p.m. nie można zaplanować; wyznaczana jest na podstawie prognozy pogody. Dlatego na razie wiadomo, że pierwszy, przechodzący do historii schroniska ślub odbędzie się 24 lub 30 czerwca, czyli wtedy, gdy pozwoli na to aura.

Organizacja górskich ślubów możliwa będzie dzięki porozumieniu zawartym przez władze leżącej u stóp masywu gminy Alagna Valsesia w prowincji Vercelli w Piemoncir i Włoski Klub Alpinistyczny.

"Jedynym wymogiem jest poszanowanie środowiska, a zatem nie ma mowy o transporcie helikopterem; tylko wspinaczka, zarówno państwa młodych, jak i ich krewnych" - wyjaśnił burmistrz Roberto Veggi.

Za alpejski ślub nie trzeba dodatkowo zapłacić - wyjaśniono. Jedynie zatrudnienie większego personelu może kosztować do 1 000 euro.

Jak się przypuszcza, ceremonie w takim miejscu będą jednak na pewno kameralne, bo trudno wyobrazić sobie, by wielki orszak gości i rodzin państwa młodych wyruszył z nimi na wspinaczkę. 

Ciekawe, ilu gości weselnych pokusiłoby się na wspinaczkę na tę górę?... (Fot. Thinkstock)

 
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.08.2019
GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

Sport


Reklama