Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Słońce - sprzymierzeniec zdjęć

Słońce - sprzymierzeniec zdjęć
Światło - szczególnie to naturalne - jest najlepszym sprzymierzeńcem podczas robienia zdjęć. (Fot. Thinkstock)
Wschody, zachody, złote godziny to są takie pory dnia, kiedy słońce daje niesamowite efekty świetlne - przypomina Dariusz Sepioło. Fotograf przekonuje, że słońce jest sprzymierzeńcem zdjęć, gdyż w fotografii światło jest kwestią kluczową.
Reklama

Jak przyznaje Dariusz Sepioło - fotograf i operator specjalizujący się w zdjęciach podwodnych, współautor serii filmów "Magia Wielkiego Błękitu" oraz autor albumu "Wielki Błękit" - wspomnienia z wakacji lubi uwieczniać za pomocą zdjęć. Okazuje się, że lato jest dobrym czasem na takie pamiątki, a słońce jest sprzymierzeńcem zdjęć.

"W każdej fotografii, czy w filmie, światło jest rzeczą kluczową - czy to jest światło naturalne, czy światło sztuczne. Natomiast słońce jest wspaniałym punktem świetlnym - wschody, zachody, złote godziny to są takie pory dnia, kiedy słońce daje niesamowite efekty świetlne, a w ciągu dnia, np. w samo południe, gwarantuje ono żywe kolory" - zauważa fotograf i zauważa, że gdybyśmy spojrzeli przez okno w pochmurny dzień, wszystko byłoby szaro-bure.

Sepioło, który specjalizuje się z zdjęciach podwodnych, przyznaje, że choć dziś smartfony są przystosowane do robienia zdjęć nawet pod wodą, jak przystało na profesjonalnego fotografa, pod powierzchnię zabiera profesjonalny sprzęt. Jak podaje, na pewnych głębokościach słońce również ma znaczenie. "Dzięki niemu można wydobyć więcej kolorów. A pamiętajmy, że woda jest najgorszym przewodnikiem do robienia zdjęć i kręcenia filmów. Woda filtruje, czerwień, pomarańcz, róże, przez co na głębokości 15 m wszystko jest zielono-niebieskie" - kwituje Sepioło.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.06.2019
GBP 4.782 złEUR 4.260 złUSD 3.799 złCHF 3.801 zł

Sport


Reklama