Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ślimak jako polski przysmak? Czemu nie...

Ślimak jako polski przysmak? Czemu nie...
To danie zdobyło I miejsce. (Fot. Greg Rygiol)
W Serocku odbyły się niedawno II Mistrzostwa Polski w Przyrządzaniu Ślimaków i Owoców Goji. Celem konkursu było propagowanie i pogłębianie wiedzy na temat ślimaka, jako produktu polskiego.
Reklama

Ślimaki to cenne źródło białka i selenu, ale Polacy raczej sceptycznie podchodzą do tego produktu...

"Mogłoby się wydawać, że ślimaki to tylko francuski specjał. Nic bardziej mylnego. Jak się dowiadujemy, ślimaki były jadane w Polsce już w XVII wieku. W pierwszej polskiej książce kulinarnej z 1682 roku, znajdziemy więcej przepisów na ślimaki niż wieprzowinę" - wyjaśnia Grzegorz Skalmowski, współzałożyciel firmy zajmującej się hodowlą ślimaków od 15 lat - Snails Garden.

Mariola i Grzegorz Skalmowscy to twórcy Snails Garden, pasjonaci sztuki kulinarnej propagującej ideę powrotu ślimaków na polskie stoły. Byli członkami jury VIP w II Mistrzostwach Polski w Przyrządzaniu Ślimaków i Owoców Goji. (Fot. Greg Rygiol)

I miejsce podczas mistrzostw zajął Piotr Huszcz i Katarzyna Kaczmarczyk z restauracji "Piano" w Lublinie za przyrządzenie ślimaków po prowansalsku na konfitowanej pietruszce. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę miesięczny staż w Hiszpanii w restauracji z 3*** gwiazdkami Michelin, ufundowany przez Stowarzyszenie kucharzy Euro-Toques Polska.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.08.2018
GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

Sport


Reklama