Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Siła w grupie, czyli zamknięte społeczności na Facebooku

Siła w grupie, czyli zamknięte społeczności na Facebooku
Internetowe grupy przeżywają swój renesans na Facebooku. (Fot. Thinkstock)
W internecie często natknąć się można na niekonstruktywną krytykę i szeroko pojęty hejt. Czegoś takiego nie znajdzie się w zamkniętych grupach prywatnych. Każda z nich dotyczy innej tematyki, a jej użytkownicy chętnie udzielają się pod każdym postem.
Reklama

Użytkownicy grup prywatnych, takich jak "Wrocław - sorry, że nie w temacie", "Dziewczyny wiecie więcej" oraz "Matki nieidealne" chętnie się wspierają i tworzą swego rodzaju więzi.

"Wrocław - sorry, że nie w temacie" to "klub", do którego należą osoby mieszkające we Wrocławiu i nie tylko. Oprócz zabawnych zagadek czy zdjęć z Wrocławia, członkowie udzielają sobie porad na przeróżne tematy. Jednym z przykładów jest historia młodej, niesłyszącej dziewczyny, która poprosiła użytkowników o polecenie taniego urządzenia, które będzie ją wstanie obudzić każdego ranka. Społeczność zaoferowała pomoc pieniężną do zakupu specjalnej opaski, która ułatwiłaby jej życie. Po paru minutach, dziewczyna poinformowała, że zaoferował się ktoś, kto sfinansuje jej taki prezent w całości. To tylko jeden z przykładów, który pokazuje, że nawet w internecie znaleźć można wsparcie.

"Dziewczyny wiecie więcej" to społeczność wyłącznie dla kobiet. Administratorka strony informuje, że każda osoba prosząca o dołączenie do grupy jest weryfikowana, aby "żadna zła dusza się tam nie dostała". W regulaminie grupy jest podkreślone, że to damski team, który nie obraża się nawzajem. Oprócz ciekawych informacji, takich jak zniżki do sklepów, polecane kosmetyki czy odpowiedzi na nurtujące pytania, dziewczyny pomagają sobie również w sytuacjach bez wyjścia. Jedna z "lokatorek" grupy poprosiła o zidentyfikowanie konta chłopaka, w którym się zakochała. Użytkowniczki wspólnymi siłami doprowadziły do rozwiązania sytuacji. Okazało się bowiem, że internetowy chłopak to tylko fałszywe konto.

Jak sama nazwa wskazuje, "Matki nieidealne" są grupą kobiet, które w niekonwencjonalny i ironiczny sposób opisują sytuacje związane z macierzyństwem. Na grupie ukazują się zabawne zdjęcia, na których widać kreatywne rozwiązania zdesperowanych mam. Społeczność pokazuje, że żadna matka nie jest idealna.

Jeśli więc szukasz wsparcia lub porad, znajdź swoje miejsce w internecie.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.08.2018
GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

Sport


Reklama