Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Serialowy "Wiedźmin" jeszcze w tym roku

Serialowy "Wiedźmin" jeszcze w tym roku
Czy serialowa adaptacja "Wiedźmina" okaże się sukcesem? (Fot. Getty Images)
Trwają prace na planie serialu Wiedźmin, według powieści Andrzeja Sapkowskiego. Zdjęcia kręcono także w Polsce na zamku Ogrodzieniec. Producenci zapowiadają premierę serii jeszcze w tym roku.
Reklama

Według medialnych doniesień, plany zdjęciowe serialu "Wiedźmin" ulokowane były na terenie Węgier, na hiszpańskiej wyspie La Palma oraz w Polsce. Na początku kwietnia ekipa miała też kręcić sceny na zamku Ogrodzieniec w Podzamczu. Informację tę potwierdził "Dziennik Zachodni". W ostatnim czasie ekipa "Wiedźmina" ponownie przeniosła się do miejscowości Tata na Węgrzech.

Jednak najwięcej emocji dotyczących produkcji nowego serialu budziła obsada głównych bohaterów. Tytułowego wiedźmina zagra Henry Cavill znany z roli Supermana z filmów "Liga Sprawiedliwości", "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" czy "Człowiek ze stali". Poza nim w obsadzie znaleźli się Anya Chalotra, Freya Allan i Bjorn Hlynur Haraldsson.

"Wiedźmin" produkowany przez Netfliksa cieszy się dużym zainteresowaniem fanów powieści Andrzeja Sapkowskiego i gry stworzonej na jej podstawie.

Polska wersja filmowa "Wiedźmina" powstała w 2001 roku. Film reżyserował Marek Brodzki, scenariusz napisał Michał Szczerbic, a rolę tytułową powierzono Michałowi Żebrowskiemu. Muzykę do obrazu skomponował Grzegorz Ciechowski. Ta ekranizacja nie spotkała się z przychylnością widzów.

Na potrzeby filmu zostały zaadaptowane dwa pierwsze tomy opowiadań o przygodach Geralta. Wiedźmin Geralt z Rivii, zwany również Białym Wilkiem, ma za zadanie zwalczać zagrażające ludziom potwory. Kiedy przez przypadek ratuje życie władczyni Cintry Calanthe i jej obdarzonej nadprzyrodzonymi zdolnościami córce Pavetcie, królowa z wdzięczności zabiera go na swój dwór.

Fenomen popularności cyklu Sapkowskiego sprawił, że stał się on najczęściej, po Stanisławie Lemie, tłumaczonym autorem polskiej fantastyki.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.08.2019
GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

Sport


Reklama