Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sekret udanego biszkoptu

Sekret udanego biszkoptu
Co zrobić, aby nasz biszkopt był smaczny i puszysty? (Fot. Thinkstock)
Podstawą tortu zazwyczaj jest biszkopt. Sztuką jest zrobienie go tak, aby wyszedł puszysty, miękki i dobrze wyrośnięty. Jak przekonuje Agata Stankiewicz, najczęściej popełnianym błędem przy biszkopcie jest zbyt szybkie wymieszanie mąki z ubitymi jajami.
Reklama

Jak przekonuje Agata Stankiewicz, jedna z gospodyń programu "Dziewczyny z wypiekami" - premiera 24 kwietnia na Food Network - biszkopt jest podstawą każdego tortu. "Puszysty, mięciutki i dobrze wyrośnięty - oto, jaki powinien być" - wylicza.

Jaki jest najczęstszy błąd popełniany przy robieniu biszkoptu? "Zbyt szybkie wymieszanie maki z ubitymi jajkami. To jest najważniejszy etap. Ważne w nim, żeby nie stracić napowietrzenia ubitych jajek. W momencie, gdy mąkę dodamy zbyt szybko i wymieszamy ją rózgą, a nie szpatułką i nie zrobimy tego bardzo delikatnie, wtedy biszkopt nam opada" - tłumaczy.

Stankiewicz przyznaje też, że wówczas mogą robić się grudki. Dlatego ważne, aby surowe ciasto wymieszać delikatnie, ale precyzyjnie.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.07.2018
GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

Sport


Reklama