Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sabaton nagrywa nową płytę i znów śpiewa o polskich bohaterach!

Sabaton nagrywa nową płytę i znów śpiewa o polskich bohaterach!
Zespół Sabaton ma wielu fanów w Polsce. (Fot. Twitter/@brutalplanetmag)
Grupa Sabaton nagrywa swój dziewiąty album. Z nowym materiałem kapela przyjedzie do Polski na Mystic Festival, który odbędzie się w dniach 25 - 26 czerwca w Tauron Arenie Kraków.
Reklama

Sabaton – szwedzka grupa wykonująca muzykę z pogranicza power i heavy metalu. Tematyka większości utworów jest powiązana z wojną.

W Polsce zespół zwrócił na siebie uwagę utworem "40:1", opisująca bitwę pod Wizną, gdzie polskie oddziały w 1939 roku walczyły z taką właśnie przewagą Niemców.

"Ochrzczeni w ogniu, czterdziestu na jednego, duszą Spartanie, śmierć i chwała, żołnierze polscy, najlepsi z najlepszych, powstrzymują gniew Wermachtu" - opisywał starcie pod Wizną Sabaton.

Do polskiej tematyki zespół powrócił na swoim piątym albumie, zatytułowanym "Coat of Arms". Na płycie znalazła się m.in. kompozycja "Uprising” opowiadająca o powstaniu warszawskim z 1944 roku.

"Warszawa, miasto wojny, głosy z podziemia, szepty wolności, rok 1944, pomoc, która nigdy nie nadeszła" - brzmi fragment tekstu piosenki.

Teledysk do tego utworu z udziałem generała Waldemara Skrzypczaka został nakręcony w Fabryce Norblina w Warszawie. Jego premiera odbyła się 1 sierpnia 2010 roku, w rocznicę wybuchu walk w Warszawie.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.06.2019
GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

Sport


Reklama