Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rytmiczne slow life: Nadaj swojemu życiu właściwego tempa!

Rytmiczne slow life: Nadaj swojemu życiu właściwego tempa!
Ekspertka podkreśla jak ważne jest to, aby nadać odpowiednie tempo codziennym rytuałom. (Fot. Thinkstock)
Rytm, w muzyce odpowiadający za organizację czasowego przebiegu utworu, może również nadawać naszemu życiu tempo. Brooke McAlary zachęca, aby każdy z nas znalazł swój rytm - to sposób na uporządkowanie naszego dnia.
Reklama

Są dni, kiedy musimy mocno przyspieszyć, są również takie, kiedy możemy trochę zwolnić - każdy z nas funkcjonuje według swojego schematu i rytmu dnia. Brooke McAlary, autorka książki "Prostota" zachęca, aby każdy z nas zastanowił się przez chwilę, jak wygląda jego dzień i jakim rytmem się kierujemy. Czasem proste zmiany mogą spowodować, że rockowa rzeczywistość może zmienić się w łagodny jazz.

"Zachęcam wszystkich do spojrzenia na ich harmonogram, preferencje, ponieważ nie ma jednego właściwego sposobu na stworzenie rytmu. Każdy z nas jest inny, priorytety i preferencje są różne, a próbując dopasować się do czyjegoś pomysłu na to, co działa, komplikujemy nasze życie i dodajemy więcej stresu - to przeciwieństwo prostoty!" - podkreśla McAlary.

Jednym ze sposobów na wejście we właściwy rytm jest wyznaczenie priorytetów i zastanowienia się na jakich bezwartościowych czynnościach tracimy czas.

"Zwróć uwagę na rzeczy, które musisz zrobić, w przeciwieństwie do rzeczy, które twoim zdaniem powinny zostać zrobione. Zwróć uwagę na to, ile czasu marnujesz siedząc z telefonem w dłoni czy po raz kolejny wciskając przycisk drzemki, po czym rano musisz narzucić sobie szaleńcze tempo. Pewne rzeczy można zorganizować wieczorem, tak żeby rano nie tracić na nie czasu" - radzi autorka.

Zachęca, aby każdy z nas znalazł również wolną i spokojną chwilę na rytuał. Poranna kawa może okazać się doskonałą okazją do zastanowienia się nad nadchodzącym dniem, wieczorna herbata to z kolei chwila na drobne podsumowania. "Jeśli możesz znaleźć czas na mały rytuał uważności rano, dajesz sobie dar, aby w piękny i pozytywny sposób rozpocząć dzień" - przekonuje McAlary.

Warunek jest jeden, odłóż na chwilę telefon. "Polecam unikanie telefonu w pierwszej godzinie po przebudzeniu i godzinę wieczoru przed snem, zanim zaczniemy nurkować w służbowych mailach, wiadomościach, mediach społecznościowych, dajmy sobie czas na zastanowienie się. To niesamowite, ile czasu, energii i przestrzeni zajmuje nasze cyfrowe życie. Będąc, choć przez chwilę, offline dajemy sobie czas, energię i przestrzeń na inne ważne rzeczy" - zapewnia Brooke McAlary. 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.09.2018
GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

Sport


Reklama