Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ringo Starr z tytułem "sir"

Ringo Starr z tytułem
Artysta otrzymał prestiżowy tytuł. (Fot. Getty Images)
Były perkusista The Beatles Ringo Starr przyjął z rąk księcia Williama tytuł szlachecki za wybitne osiągnięcia w muzyce. Muzyk może używać tytułu sir Richard Starkey, jak brzmi jego nazwisko.
Reklama

"To wiele dla mnie znaczy" - informował Ringo Starr. "Czuje się doceniony za to, co zrobiliśmy. Byłem naprawdę szczęśliwy mogąc przyjąć to wyróżnienie" - dodał.

Wcześniej, w 1997 roku, tytuł szlachecki otrzymał inny muzyk The Beatles Paul McCartney. Dziennikarze pytali się Ringo, czy kolega z zespołu udzielił mu jakiś rad? "Powiedział, żebym się uśmiechał" - żartował świeżo upieczony szlachcic.

Muzyk wspomniał też, że po raz pierwszy pojawił się w Buckingham Palace 53 lata temu, aby odebrać razem z The Beatles Order Imperium Brytyjskiego.

77-letni Ringo dołączył do grona muzyków uhonorowanych tytułem szlacheckim. Wśród nich znajdują się m.in. Elton John i Mick Jagger.

Ringo Starr grał z The Beatles aż do rozpadu zespołu w 1970 roku. Grał na perkusji i okazjonalnie śpiewał. Był ważnym członkiem zespołu. John Lennon powiedział o nim, że jest "sercem" grupy, a George Harrison, grę zespołu bez Ringa, określił jako "jazdę samochodem z trzema kołami".

Po rozpadzie zespołu Starr rozpoczął karierę solową. Wciąż nagrywa i koncertuje. Jego najnowszy album, "Give More Love", ukazał się jesienią ubiegłego roku.

Komentarze


 • MI6
  22 marca, 13:38

  Lenon i McCartney w grobach się przewracają,od monarchii medale!? Nigdy!

 • Do MI6
  22 marca, 19:44

  Od kiedy McCartney przewraca sie w grobie? Moze sprawdz dokladniej zanim cos skomentujesz a i niby dlaczego medal od monarchy mialby byc czyms niegodnym.
  Zazdrosc cie zzera ze nic w zyciu nie wyszlo i nie wyjdzie.

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.08.2018
GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

Sport


Reklama