Menu

Randki na Facebooku? To już wkrótce...

Randki na Facebooku? To już wkrótce...
Facebook stanie się także stroną randkową? (Fot. Thinkstock)
Facebook wkrótce zaoferuje swoje pierwsze narzędzie umożliwiające randkowanie - poinformował twórca tego portalu społecznościowego Mark Zuckerberg, sygnalizując wejście największej na świecie sieci społecznościowej na rosnący rynek internetowych randek.
Reklama

"Na Facebooku jest 200 mln osób, które uważają się za singli, więc wyraźnie jest tu coś do zrobienia" - stwierdził Zuckerberg na dorocznej konferencji Facebooka, F8. Zuckerberg dodał, że Facebook buduje funkcjonalność randkową kładąc nacisk na ochronę prywatności.

Serwis randkowy będzie naturalnym rozwiązaniem dla firmy specjalizującej się w łączeniu ludzi online, a nowa funkcjonalność może pomóc w odbudowaniu popularności wśród młodszych użytkowników i sprawić, że serwis społecznościowy będzie częściej odwiedzany - podał Reuters.

Serwis randkowy może wydłużyć czas spędzany na Facebooku i być "dużym problemem" dla konkurentów, takich jak Match Group Inc. Match, właściciel popularnej aplikacji do randek Tinder i OkCupid, na swojej stronie internetowej określa się jako "światowy lider randkowania".

Informacja o planowanej, nowej usłudze Facebooka wywołała spadek wartości akcji firm będących uznanymi operatorami stron i aplikacji randkowych.

Nowa planowana funkcjonalność to przycisk w kształcie serca umieszczony w prawym górnym rogu aplikacji Facebooka, a naciśnięcie go spowoduje przejście do profilu randkowego, o ile profil taki zostanie założony.

Usługa będzie opcjonalna i zostanie wprowadzona w najbliższym czasie, jednak żadna konkretna data nie została podana - poinformował Reuters.

Media społecznościowe stają się nierozerwalną częścią naszej rzeczywistości... (Fot. Thinkstock)

 
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.10.2019
GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

Sport


Reklama