Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Queen wystąpi na oscarowej gali

Queen wystąpi na oscarowej gali
Rami Malek z tytułem najlepszego aktora po rozdaniu Złotych Globów w towarzystwie członków zespołu Queen. (Fot. Getty Images)
Grupa Queen wystąpi na żywo podczas ceremonii rozdania Oscarów. Wcześniej media informowały, że zespół nie zgodził się na występ. Dementował te doniesienia gitarzysta i lider formacji Brian May. Nie wiadomo, jakie piosenki zagrają Queen, ale będą to utwory, które znalazły się na ścieżce filmowej Bohemian Rhapsody.
Reklama

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, na oscarowej gali będzie można usłyszeć wszystkie pięć nominowanych do nagrody piosenek. Decyzja Akademii Filmowej zapadła po tym, jak propozycja, by podczas ceremonii wystąpili tylko Lady Gaga i Kendrick Lamar spotkała się z powszechną krytyką. Cała piątka nominowanych zachowała się solidarnie przekazując Akademii ultimatum "albo wszyscy, albo nikt".

Ostatecznie wystąpią Lady Gaga i Bradley Cooper z utworem "Shalow" z musicalu "Narodziny gwiazdy" oraz Kendrick Lamar i SZA z piosenką "All the Stars" z "Czarnej pantery".

Na scenie pojawią się też nominowani za "I'll Fight" z "RBG" oraz "When a Cowboy Trades His Spurs for Wings" z filmu "Ballada o Busterze Scruggsie". Są to Jennifer Hudson oraz Gillian Welch i David Rawlings. Piosenkę "The Place Where Lost Things Go" z filmu "Mary Poppins powraca" zaśpiewa Bette Midler.

Akademia Filmowa ogłosiła 11 lutego, że Oscary w czterech kategoriach (zdjęcia, montaż, charakteryzacja oraz film krótkometrażowy) zostaną przyznane w czasie przerw reklamowych. Po tygodniu protestów ze strony filmowców, wśród których znaleźli się m.in. Guillermo del Toro, Quentin Tarantino czy Martin Scorsese decyzja została odwołana.

91. ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się w niedzielę 24 lutego 2019 w Dolby Theatre w Hollywood. Transmisję przeprowadzi 225 krajów.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.05.2019
GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

Sport


Reklama