Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Probiotyki - tarcza ochronna naszej skóry

Probiotyki - tarcza ochronna naszej skóry
Warto sięgac po naturalne probiotyki, aby cieszyć się zdrową skórą. (Fot. Getty Images)
Dobre bakterie stały się nie tylko kluczowe dla zachowania zdrowia układu trawiennego, znalazły one również zastosowanie w pielęgnacji skóry. Eksperci przekonują, że kosmetyki z probiotykami są niczym tarcza ochronna dla naszej skóry.
Reklama

O dobrych bakteriach zaczęto mówić w kontekście zdrowia naszego układu trawiennego. I tak w poszukiwaniu szczęścia naszego "drugiego mózgu" coraz śmielej sięgamy po produkty bogate w te przyjazne bakterie. Jednak ich zastosowanie nie ogranicza się wyłącznie do diety, stały się one równie ważnym elementem branży kosmetycznej.

"W przypadku skóry probiotyki działają w podobny sposób, jak w przypadku układu trawiennego. Pomagają w utrzymaniu równowagi" - wyjaśnia na łamach "Vogue" dermatolog dr Francesca Fusco.

Według dr Whitney Bowe, probiotyki przynoszą korzyść skórze na kilka kluczowych sposobów. Po pierwsze, działają jako tarcza ochronna. Zwiększają również funkcjonalność skóry w radzeniu sobie z zewnętrznymi czynnikami uszkadzającymi, w tym wolnymi rodnikami, promieniowaniem słonecznym i zanieczyszczeniami. "Wszystkie te elementy pomagają zmniejszyć stan zapalny skóry, zapobiegają również przedwczesnemu starzeniu się" - wskazuje Bowe.

Probiotyczne produkty do pielęgnacji są korzystne dla wszystkich typów skóry, ale są one szczególnie pomocne w przypadku przewlekłych stanów zapalnych. "W przypadku osób z trądzikiem lub takimi dolegliwościami jak egzema, probiotyki pomagają łagodzić te dolegliwości i kontrolować je" - przyznaje Fusco.

Eksperci przyznają, że często sami przyczyniamy się do zaostrzenia dolegliwości skórnych - zbyt częsta, niewłaściwa lub za agresywna pielęgnacja obniża naturalne mechanizmy ochronne skóry. Eksperci zachęcają do nieco łagodniejszej pielęgnacji, w którą produkty probiotyczne wpisują się idealnie. "Pomagają one wzmocnić korzystną mikroflorę skóry, a tym samym utrzymać jej naturalną, niewidoczną barierę" - dodaje Bowe.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.07.2019
GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

Sport


Reklama