Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Primabalerina na sali fitness

Primabalerina na sali fitness
Mary Helen Bowers inspiruje wiele kobiet na całym świecie. (Fot. Getty Images)
Swoje 10-letnie doświadczenie w nowojorskim balecie Mary Helen Bowers przekuła w treningi, z których dziś chętnie korzystają modelki. Gibkość, nienaganna sylwetka - to atrybuty tancerek baletowych, które przy odrobinie cierpliwości można wypracować w domu.
Reklama

Aktywność fizyczna ma tę wspaniałą cechę, że niezależnie od tego, jaką formę ruchu wykonujemy, możemy osiągnąć niezwykłe efekty. Przekonała się o tym Mary Helen Bowers. Po tym jak zakończyła swoją taneczną karierę zrezygnowała również ze stylu życia tancerki baletowej - diety, tańca, regularnych ćwiczeń.

"Przytyłam i nie czułam się dobrze w swoim ciele. Nie chciałam iść na zajęcia baletowe, dlatego zaczęłam wykonywać w domu ćwiczenia, które towarzyszyły mi na salach baletowych. Codziennie poświęcałam na nie 45 minut i szybko zauważyłam, że moje ciało wraca do poprzedniej formy. Niektórzy znajomi pytali, czemu zawdzięczam taką metamorfozę, więc zaczęłam trenować niektórych. Dostrzegłam, że ta forma ćwiczeń działa nie tylko w przypadku profesjonalnych tancerzy, ale również osób, które nigdy nie miały styczności z baletem" - wspomina. Tak zrodził się pomysł na stworzenie programu treningowego Ballet Beautiful.

Jak zauważa Bowers, trening baletowy jest bardzo precyzyjny, koncentruje się na konkretnych mięśniach. "Praca tych mięśni, ich wydłużenie, jest sposobem w jaki kształtujemy nasze ciało" - wyjaśnia.

Swoje doświadczenie i programy treningowe wykorzystała przygotowując Natalie Portman do roli w filmie "Czarny Łabędź".

"W idealnym świecie zapewne każdy z nas ćwiczyłby godzinę dziennie. Świat nie jest idealny, dlatego zachęcam, aby tygodniowo poświęcić trzy godziny na trening. Jeśli jesteśmy bardzo zabiegani postarajmy się znaleźć 15 minut rano i 15 minut wieczorem" - zachęca. "Aby jak najlepiej wykorzystać swój trening, musisz uzyskać pozytywny i zdrowy sposób myślenia, w którym będziesz ćwiczyć i zdrowo się odżywiać, aby rozpieszczać i dbać o swoje ciało, a nie je karać" - dodaje. 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.04.2019
GBP 4.952 złEUR 4.289 złUSD 3.812 złCHF 3.743 zł

Sport


Reklama