Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Portrety do walki z rasizmem

Portrety do walki z rasizmem
Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na powszechny problem rasizmu. (Fot. Facebook/Angelica Dass)
Brazylijska fotografka Angelica Dass stworzyła serię portretów osób z całego świata, umieszczonych na tłach w kolorach Pantone dopasowanych do różnych odcieni karnacji.
Reklama

Projektem "Humanae" artystka chce zwrócić uwagę na problem rasizmu. Według niej stereotypowe nazywanie odcieni skóry potrafi być dla niektórych upokarzające. "Czarny", "biały", "żółty" to za mało, aby oddać różnorodność ludzkiego wyglądu.

W projekcie wzięli udział wolontariusze z całego świata, a opis całego projektu można zobaczyć na stronie artystku na portalu Tumblr.

Wielu fotografów i blogerów na całym świecie pochwyciło już jakiś czas temu modę na przypisywanie palety do kolorystki danego zdjęcia. W ten sposób powstały idealne kombinacje zieleni do zdjęć lasów, pastele porównywane ze smoothies czy intensywne barwy przypisywane do fotografii jedzenia. Nikt wcześniej jednak nie wpadł na pomysł swego rodzaju "kampanii", która ukazuje ludziom różnice w odbiorze drugiego człowieka. Czy połączenie fotografii, kampanii społecznej i komercyjności firmy Pantone to dobry pomysł, okaże się już niedługo.

Pantone Matching System to schemat identyfikacji kolorów opracowany przez firmę Pantone z USA. Każdy kolor w palecie oznaczany jest konkretnym numerem, który go identyfikuje. Sama podstawowa skala obejmuje aż 1761 kolorów.

 
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 13.09.2019
GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

Sport


Reklama