Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Popyt na hotele dla dorosłych

Popyt na hotele dla dorosłych
Rośnie zainteresowanie hotelami tylko dla dorosłych. (Fot. Thinkstock)
W Hiszpanii i Portugalii przybywa hoteli, w których mile widziane są tylko osoby pełnoletnie. Tendencja ta nasila się również w przypadku gastronomii.
Reklama

Miguel Fonseca, właściciel spółki oferującej nieruchomości na portugalsko-hiszpańskim pograniczu, wskazuje, że poszukiwania spokojnej rezydencji na wakacje bez dzieci stają się coraz powszechniejsze zarówno w mieście, jak i na iberyjskiej prowincji.

"Ten powstały w latach 70. XX w. na Karaibach koncept placówki tylko dla dorosłych upowszechnił się na Półwyspie Iberyjskim w różnych kategoriach oferty turystycznej. Bardzo popularny jest szczególnie w przypadku luksusowych hoteli, zlokalizowanych głównie w pobliżu obszarów wodnych” - poinformował Fonseca.

W Hiszpanii najbardziej luksusowe hotele, do których wstępu nie mają dzieci, znajdują się w popularnych kurortach. Przykładem jest Melia de Mar na Majorce, H10 Andalucia Plaza w Marbelli, Gran Hotel Sol y Mar w Calpe, Isla Cristina w Huelvie, a także El Castel koło Barcelony oraz Iberostar Grand Hotel El Mirador na Teneryfie.

Wspólne dla hoteli dla dorosłych, poza brakiem dzieci, są zwykle piękne widoki z apartamentów, dostęp do basenów, sauny i spa, a także wysoka cena, niekiedy przekraczająca 300 euro za dobę.

“Koncept obiektów tylko dla dorosłych koncentruje się z reguły na zapewnieniu romantycznej atmosfery dla małżeństwa, które chciałoby odpocząć, mieć więcej czasu dla siebie i odbudować swoją więź” - dodał Fonseca.

Ekspert odnotował, że zarówno w Hiszpanii, jak i Portugalii z roku na rok przybywa też restauracji, do których wstęp mają tylko dorośli. Jedną z takich placówek jest Eleven, restauracja uchodząca za jedną z najlepszych w Lizbonie. W lokalu tym w kolacji mogą uczestniczyć osoby powyżej szóstego roku życia. Wyjątek stanowią sobotnie obiady, podczas których nie ma ograniczeń wiekowych.

Lista działających w Portugalii hoteli i restauracji z ograniczeniami w dostępie dla najmłodszych jest coraz dłuższa. Niektóre nawet chlubią się tym, informując na stronie internetowej, że „dorośli mogą odpocząć od głośnych zabaw dzieci”.

Wśród portugalskich hoteli stawiających ograniczenia dla najmłodszych są m.in. Casas da Lupa w Sao Teotonio, Sensimar w Lagos, Villa Paraiso w Lagoa, a także Magnolia Golf w Almancil. Również uruchomiony po remoncie na początku 2017 r. w mieście Tavira hotel Maria Nova Lounge nie jest adresowany dla dzieci.

Komentarze


  • WyluzowanyLoco
    25 kwietnia, 11:03

    zaraz poleci fala niezadowolenia od jakiejs mamuski czy niezadwolonego tatuska(rodzicow) -jak najbardziej popieram taka wersje ,mam prawo wyboru i nie zamierzam sluchac rozwydrzonych bachorow a tym bardziej nie umiejacych zapanowac nad tym rodzicow.zreszta-kazdy ma prawo wyboru i moim jest np wyjazd tam gdzie nie widze petajacych sie krzyczacych..atmosfera tam gdzie tylko `dorosli`jest calkowicie odmienna i o to wlasnie codzi.nie wspominajac juz o typowych no adult resorts -majacych bardziej `luzne imprezowe `podejscie zabarwione erotycznastrona-i tak a byc. la dolce vita.carpe diem DD.

  • Ola
    25 kwietnia, 17:01

    Akweny wodne? A jakie jeszcze są?

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.08.2018
GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

Sport


Reklama