Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polski projektant podbija Europę

Polski projektant podbija Europę
Polski projektant Piotr Popiołek odnosi swoje pierwsze sukcesy. (Fot. Facebook/Piotr Popiołek)
Z krakowskiej pracowni wprost na prestiżowy europejski konkurs dla młodych designerów. Piotr Popiołek z impetem wkracza do świata wielkiej mody, zdobywając w Budapeszcie nagrodę dla najlepszego międzynarodowego projektanta.
Reklama

Młody absolwent Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa otrzymał nagrodę w konkursie "Gombold újra 2017", organizowanym w ramach Mercedes-Benz Fashion Week Central Europe w Budapeszcie - jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych młodym projektantom. Piotr Popiołek został uhonorowany tytułem "Best International Designer".

Dla stawiającego pierwsze kroki w świecie wielkiej mody artysty to ogromne wyróżnienie i powód do dumy. "Jest to fantastyczne uczucie. Fashion Weeki pod szyldem Mercedes-Benz należą do najbardziej renomowanych i profesjonalnych na świecie. Pokazanie swojej kolekcji przed międzynarodową widownią na tak prestiżowej imprezie jest bardzo ważne dla młodego projektanta" - wyznaje designer.

Piotr Popiołek to projektant mody, stylista i kostiumograf. Ma na swoim koncie publikacje w uznanych zagranicznych magazynach i na portalach modowych, takich jak: "Vanity Teen", "MODO Magazine", "InPrint magazine" czy "Fashion World" oraz zwycięstwo w tegorocznej edycji konkursu "Cracow Fashion Awards".

Kolekcja dyplomowa "iD", dzięki której projektant zdobył nagrodę w Budapeszcie, inspirowana jest, jak przyznaje sam autor, relacjami międzyludzkimi. "Ukazuje ona kształtowanie własnej tożsamości poprzez wpływ otoczenia, więź z bliskimi nam ludźmi. Zastanawiałem się, co daje nam unikatowość i odrębność. Tym czynnikiem jest skóra, którą każdy z nas ma zupełnie inną, niepowtarzalną" - wyjaśnia Popiołek.

W skład kolekcji bazującej na bawełnie, tiulu, plastiku i neoprenie, wchodzi osiem męskich sylwetek wraz z autorskimi akcesoriami i bielizną. Zarówno kolorystyka ubrań i dodatków, jak i faktury tkanin nawiązują do skóry - motywu przewodniego kolekcji. Jej najbardziej charakterystycznymi cechami są transparentność i wielowarstwowość.

Sukces na tygodniu mody w Budapeszcie zapewnił młodemu projektantowi kolejne publikacje za granicą oraz napływ nowych klientów. "Węgierscy odbiorcy bardzo ciepło przyjęli moją kolekcję. Ten wyjazd był dla mnie niezwykle owocny. Moim największym celem jest teraz stworzenie autorskiej marki rozpoznawalnej na arenie międzynarodowej" - zdradza. Wszystko wskazuje na to, że to tylko kwestia czasu.

Komentarze


  • Lili
    23 października 2017, 12:12

    Mi osobiscie wstyd... ucieszylam sie na mysl, ze rodak sie wybil... wchodze na jego strone . . . A tu... zniesmaczenie pojawia sie po obejrzeniu wiekszosci projektow... "dla kogo to?" pytam. Rzeczywiscie konuecznie trzeba zrobic/wyprodukowac cos nie przyzwoitego by sie wypromowac? Heh... w dzisiejszych czasach to poprawdzie ciezko nazwac cokolwek juz nieprzyzwoitym jesli chodzi o stroj... ale mezczyzni w przeswitujacych rajtkach na glowie... w welonkowych polplaszczach odkrywajacych mini pod nimi, czy drapowane przeswitujace rajty... kurtki na pupie na hakach ala minimalizm stanika? Smh

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.09.2018
GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

Sport


Reklama