Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polki coraz śmielej kupują kosmetyki "w ciemno"

Polki coraz śmielej kupują kosmetyki
Kosmetyki kupujemy zarówno w drogeriach (83 proc.), jak i przez internet (78 proc.). (Fot. Thinkstock)
Choć wolimy coś zobaczyć i dotknąć nim to kupimy, kosmetyki - nawet te wcześniej nie przetestowane - kobiety często kupują przez iInternet. To taka bardziej formuła niespodzianki, element zaskoczenia i nowości - uważa ekspertka.
Reklama

Kosmetyki to dość popularny prezent. Aż 90 proc. ankietowanych kobiet przyznało, że kosmetyki bardzo często kupuje właśnie w prezencie gwiazdkowym. Najczęściej są to kosmetyki pielęgnacyjne (82 proc. wskazań), perfumy (66 proc.) oraz kosmetyki do makijażu (49 proc.). Najrzadziej obdarowujemy bliskich dermokosmetykami (20 proc.).

Kosmetyki kupujemy zarówno w drogeriach (83 proc.), jak i przez internet (78 proc.). Te drugie wydają się być wygodniejsze choćby dlatego, że pozwalają nam oszczędzić czas spędzony na staniu w kolejkach, które w sklepach stacjonarnych - zwłaszcza w okresie świątecznym - są zmorą klientów. Takie zakupy możemy zrobić w domu i z dostawą wprost do domu. Z kolei na gotowe zestawy kosmetyczne, jak w supermarketach, decyduje się 15 proc. ankietowanych.

Jak zauważa Karolina Jędraszewska z ShinyBox, które zleciło badanie, kosmetyki kupujemy na trzy sposoby. "Albo decydujemy się na to, co już znamy i mamy sprawdzone (a jednak zwykle w sklepach online ceny są atrakcyjniejsze), albo najpierw sprawdzamy offline co nam odpowiada, używamy próbek i wtedy kupujemy online produkt pełnowymiarowy, albo idziemy na żywioł - wtedy kupujemy produkty, których nie znamy, które ktoś nam polecił i które zwyczajnie chcemy wypróbować, zobaczyć, czy są dla nas. To taka bardziej formuła niespodzianki, element zaskoczenia i nowości" - wyjaśnia Jędraszewska.

I tak najczęściej, bo aż 40 proc. ankietowanych kobiet wskazuje tę kwotę, na kosmetyki wydaje 100-200 zł. Co czwarta badana wydaje na nie do 100 złotych, prawie, co piąta (22 proc.) na kosmetyczne zakupy przeznacza 200-300 zł. Od 300 do 500 złotych na kosmetyki wydaje 9 proc. ankietowanych, zaś zaledwie 3 proc. - ponad 500 złotych. Kupując prezenty kosmetyczne kierujemy się oczekiwaniami obdarowywanych (80 proc.) oraz ich wysoką jakością (59 proc.), czyli nie tylko kusimy się na świąteczne promocje.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.09.2018
GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

Sport


Reklama