Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polacy mają dość pizzy! Wolą... sushi

Polacy mają dość pizzy! Wolą... sushi
Sushi jest najmodniejszym daniem wśród zamawiających. (Fot. Getty Images)
Polacy są przywiązani do tradycji, ale chcą próbować dań innych kuchni. Pizzy, choć wydaje się być popularna, w ostatnich 3 miesiącach po raz pierwszy spróbował... co piąty Polak. Najmodniejszym daniem jest sushi - to 'mała czarna' gastronomii.
Reklama

Polacy, choć najbardziej cenią swoją kuchnię, chcą próbować nowych smaków, zwłaszcza kuchni gruzińskiej; najmodniejszym daniem jest sushi - wynika z pierwszej edycji Raportu Food-Trendów Pyszne.pl, serwisu do zamawiania jedzenia online. 

Najczęściej jadanymi daniami są te kuchni polskiej (98 proc.), jak kotlet schabowy czy pierogi; następnie włoskiej (53 proc.), jak pasty i pizza; oraz chińskiej (29 proc.), jak ryż i kurczak z dodatkami.

28 proc. z nas w ciągu ostatnich trzech miesięcy odkryło nową dla siebie kuchnię świata, a trzy na cztery osoby są zainteresowane próbowaniem coraz to nowych jej rodzajów.

Ankietowani najchętniej spróbować chcieliby dań kuchni gruzińskiej (25 proc.), indyjskiej (18 proc.), a także tajskiej (17 proc.). Z kolei najmodniejszym daniem jest sushi (32 proc. wskazań).

W ciągu ostatnich 3 miesięcy 18 proc. Polaków po raz pierwszy spróbowało pizzy! (Fot. Getty Images)

Jeśli chodzi o częstotliwość zamawiania, to 30 proc. badanych robi to raz na dwa tygodnie; 30 proc. raz na miesiąc; 22 proc. rzadziej niż raz na miesiąc; 15 proc. raz w tygodniu.

Najważniejszy posiłek dnia to dla Polaków - jak wskazała prawie połowa badanych (49 proc.) - obiad. Tuż za nim znalazło się pierwsze śniadanie (37 proc.), dużo dalej zaś drugie śniadanie (5 proc.), kolacja (4 proc.) czy lunch (1 proc.).

Jak komentuje Piotr Wódkiewicz z Pyszne.pl, najbardziej zaskoczyła go statystyka, że w ciągu ostatnich 3 miesięcy 18 proc. Polaków po raz pierwszy spróbowało pizzy, a więc jednego z najpopularniejszych dań kuchni włoskiej oraz tego chyba najbardziej kojarzonego z dostawą. "Dla mnie pizza jest jak woda - tak, jak każdy pije wodę, tak oczekiwałem, że każdy je pizzę, także ten wynik zaskakuje" - ocenia.

Sushi jest najmodniejszym daniem wśród zamawiających. "Sushi to królowa - tak, jak w modzie jest mała czarna, tak w gastronomii tą małą czarną jest właśnie to klasyczne danie, kojarzone z daniem zdrowym. Nie przeraża nas to, że powinniśmy jeść je pałeczkami, choć dla niektórych jest to wyzwanie, ale jesteśmy otwarci, żeby również w ten sposób eksperymentować z kuchnią" - zauważa.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.09.2019
GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

Sport


Reklama