Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Podróżują pociągiem za darmo, bo mówią, że Ziemia jest płaska

Podróżują pociągiem za darmo, bo mówią, że Ziemia jest płaska
Pasażerowie pociągu odmawiali zapłacenia biletu. (Fot. Getty Images)
Jesteśmy zwolennikami tezy, że Ziemia jest płaska, nie podlegamy żadnej jurysdykcji planetarnej - tak czterech pasażerów pociągu na północy Włoch wytłumaczyło karabinierom to, że podróżują bez biletu. Pociąg stał godzinę; odpowiedzą za to przed sądem.
Reklama

Zdarzenie to opisała lokalna gazeta "Provincia Pavese", a za nią dziennik "Corriere della Sera" wyjaśniając, że doszło do niego w pociągu Intercity na trasie Mediolan - Ventimiglia.

Czterech mężczyzn w wieku od 26 do 43 lat podróżujących bez biletów odmówiło konduktorowi wylegitymowania się i podania swej tożsamości. Określili się jako "obywatele świata", którzy mają prawo podróżować za darmo. Zamiast dowodów osobistych, których nie mieli, pokazali plakietki stwierdzające, że ich posiadacze mają prawo do "samookreślenia".

Wyjaśnili, że są "podmiotami prawa międzynarodowego" i nie podlegają żadnej jurysdykcji. Kontrolę biletów uznali za "atak na wolny podmiot" i uznali, że jest to "ścigane przez światowy trybunał".

Kiedy kierownik pociągu zorientował się, że gapowicze nie zapłacą kary, na stacji w mieście Pawia wezwał karabinierów. Ci zaś usłyszeli to samo tłumaczenie.

Dyskusja z członkami stowarzyszenia płaskiej Ziemi trwała godzinę. Przez ten czas pociąg stał na stacji. Karabinierzy zabrali całkowicie trzeźwych i zdeterminowanych mężczyzn na posterunek, gdzie ustalili ich tożsamość i postawili zarzuty.

Wcześniej niekarani mężczyźni odpowiedzą za przerwanie ruchu pociągu i odmowę podania tożsamości.

 

Komentarze


  • To Arabowie
    21 marca, 21:12

    Zapewnię pochodzą od ludu Alah akbar wykorzystują wszystkie luki w ich religii ziemia jest płaska

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.06.2019
GBP 4.789 złEUR 4.267 złUSD 3.810 złCHF 3.816 zł

Sport


Reklama