Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Podchodzimy do szyi i zapinamy". Fendi pożegnał Lagerfelda

"Podchodzimy do szyi i zapinamy". Fendi pożegnał Lagerfelda
Koszule ze spiczastymi kołnierzykami, zapięte aż do ostatniego guzika, przypominały charakterystyczny styl projektanta. (Fot. Getty Images)
Włoski dom mody Fendi pożegnał się w czwartek ze swym ulubionym projektantem Karlem Lagerfeldem, przedstawiając przygotowaną przez niego kolekcję w Mediolanie. Zgromadzeni zobaczyli tym samym ostatnią kolekcję projektanta oraz archiwalny wywiad na wideo.
Reklama

"Związek między Karlem Lagerfeldem i Fendi to najdłuższa historia miłosna w historii mody, która nadal wpływa na nas" - oświadczyła Silvia Venturini Fendi w nocie wprowadzającej do kolekcji. Projektantka wyznała, że była "głęboko zasmucona odejściem Karla i niezmiernie poruszona jego stałą uwagą i wytrwałością aż do końca".

"Kiedy zadzwoniliśmy do siebie kilka dni przed paradą, jego jedynym zmartwieniem było bogactwo i piękno kolekcji. To prawdziwy testament jego osobowości, będzie nam go bardzo brakowało" - dodała.

Na wybiegu pokazana została najnowsza kolekcja podpisana przez "Kaisera". Koszule ze spiczastymi kołnierzykami, zapięte aż do ostatniego guzika - sylwetka, która przypomina charakterystyczny styl niemieckiego projektanta. Za kulisami ludzie, którzy pracowali blisko Karla Lagerfelda przy kolekcji, pamiętają ten moment, kilka tygodni temu, kiedy projektant powiedział: "podchodzimy do szyi i zapinamy".

W kolekcji znajdujemy kody domu z logo FF "Karligraphy" zaprojektowane przez Lagerfelda w 1981 roku, które pojawia się np. na guzikach. Jak zawsze, skóry i futro są traktowane z nowoczesnością i łamią zasady - ze spódnicami, sukienkami.

Były też perforowane kurtki skórzane, laserowe cięcia. Pofałdowane, przezroczyste, asymetryczne. W kolorach - neutralne odcienie, kość słoniowa, koniak, terakota, zielona woda, pomarańcza i lazur. Kurtki i płaszcze ze wzmocnionymi ramionami i dwurzędowymi zapięciami. Czasami ozdobione zamkami lub luźnymi węzłami w talii.

Na koniec pokazu, Silvia Venturini Fendi (dyrektor artystyczna męskich kolekcji, akcesoriów i ubiorów dziecięcych) wstała z miejsca klaszcząc, po czym wszyscy pogrążyli się w ciemności, czekając na ostateczny hołd. Pokazano wywiad wideo z Lagerfeldem, który opowiadał w nim o swoim pierwszym rysunku dla Fendi w 1965 roku, kiedy dołączył do tego domu mody.

Lagerfeld kierował domem mody Fendi aż do swej śmierci. Jak do tej pory, nie zostało jeszcze ogłoszone, kto go zastąpi na stanowisku.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.07.2019
GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

Sport


Reklama